Son dönemlerde kadın veya erkek fark etmeden estetik ameliyatlara ilgisi çok arttı. Hollywood yanağı olarak bilinen genellikle ince hatları, zayıf ama güçlü yüz ifadeleri katan bir operasyondur.

Hollywood yanağı da yine çok beğenilen karakterlerin yer aldığı Hollywood filmlerindeki kadın karakterlerden esinlenerek yapılmaktadır.

Bu estetik ameliyata ünlülerde çok fazla ilgi duymaya ve yaptırmaya başladı gelin hep birlikte bu işlem hakkında merak edilenleri hep birlikte öğrenelim…

Hollywood yanağı operasyonu yüzün dışında hiçbir iz bırakmadan sadece ağız içinden bir cm’lik bir kesi ile yanaktaki fazla yağ yastıklarının çıkarılması prensibine dayanır. Lokal anestezi altında yapılabilen ve yaklaşık 30 dk. süren son derece konforlu bir operasyondur.

Basit gibi görünen bu operasyonda plastik cerrahin bu konudaki deneyimi kritik önem taşır. Kişinin yüz şekline göre alınacak yağ miktarının belirlenmesi, operasyon sonrası çene/yanak üçgeninin kişiye özel oluşturulması ve operasyon sonrası ağız içindeki dikişlerin hastayı rahatsız etmemesi plastik cerrahın bu konudaki tecrübesi ile doğru orantılıdır.

Esas ilginç olan da bu operasyonun aslında daha çok genç bayanlarda muhteşem sonuçlar vermesidir. 20-30 yaş grubu, genetik olarak yanakları sarkık duran veya yanakları aşırı dikdörtgen/yuvarlak olan bayanların yaşları olduğundan büyük görünür ve sürekli bir yorgun ifade ile gezmek durumunda kalırlar.

Bu yağ yastıkları kişiyi en ufak bir stres, üzüntü ve yorgunlukta olduğundan da daha bitkin gösterir. İşte Hollywood Yanağı ile genç hastalarım kendi yaşlarına geri döndüğü gibi son derece çekici ve estetik bir yüz hattına da sahip olabiliyorlar.

Hollywood yanağı ameliyatı sonrası ağrı olur mu?

Ameliyat sonrası ödem ve ağrı olmaz. Hasta aynı gün taburcu edilir ve ertesi gün işine dönebilir. Hasta ilk gün berrak sıvılarla beslenir, 3 gün sonra ise çok sert (ekmek kabuğu) gıdalar hariç tüm yiyecekler hastaya serbesttir. Bu yöntemde sonuçlar kalıcıdır ve aşırı kilo alınmadığı sürece yüzün hatları değişmez. Ayrıca bu yöntem yağ yastıkçıkların kitlesini azalttığı için yaşlanmanın o bölgedeki oluşturacağı deformasyon üzerinde önleyici etkiye sahiptir.