Yaşlanma denildiğinde birçok kişinin aklına hemen kırışıklık kavramı geliyor. Ama artık sadece yaş ilerlediğinde değil stres, cildin çevre faktörlerinden kirlenmesi, sigara vb. birçok sebepten oluşabiliyor. Bunları önlemek için neler yapılmalı bunlar hakkında sizlere bir kaç bilgi vereceğiz.

Belli gıdalar ve zararlı alışkanlıklar da bir çok kadın için gerçek anlamıyla bir “kabus” olan erken kırışıklık oluşumuna sebep olabilmektedir.

Kırışıklık hakkında bilinmesi gereken gerçeklerden en önemlisi kırışıklığın yaşlanmanın bir parçası olduğudur, fakat yanlış bilinen durum ise yaşlılığın belli bir yaşa ererek gerçekleşeceğini sanmaktır.

Her birimiz erken yaşlanma mağduru olabiliriz ve hepimizin bundan kaçınması gerekmektedir.

Bu duruma yaşlandığımız zaman hücre bölünmesinin yavaşladığını ve dolayısıyla cildin doğal elastikiyeti, hidrojen ve nemini kaybettiği gerçeklerini de ekleyin; bunun sonucu olarak cildimizde korkunç “kırışıklıklar” meydana gelir.

Nar Güzellik Merkezi olarak sizlere doğal yöntemlerle kırışıklıkları önlemek için neler yapılmalı bunları araştırdık gelin hep birlikte inceleyelim…

Hindistan cevizi yağı; Göz altlarında bir hafta boyunca Hindistan cevizi yağı kullanarak etkisini görebilirsiniz. Nemlendirici Hindistan cevizi yağını hafifçe masaj yaparak her gün göz altlarına sürün. Doğal yağı ile iyi bir nemlendirici olan Avokado’yu göz altları ve alın bölgesinde kullanabilirsiniz.

Limon suyu; Yine aynı bölgede sabah ve akşamları bir pamuğa damlattığınız limon suyunu kullanabilirsiniz. Bir hafta sonra etkisini görmeye başlayacağınız limon suyunun gözünüze gelmemesine dikkat edin.

Hint yağı; Kırışıklık tedavisinde kullanılan en eski doğal ürünlerden biri olan Hintyağı yaşlanmanın belirtilerini azaltır ve cildi nemli tutar. Gece yüzünüzü temizledikten sonra göz çevresine masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Salatalık suyu; Salatalık suyu göz altı kırışıklıkları ve göz altı torbaları için etkili bir çözümdür. Salatalık dilimlerini gözlerinizin üzerine yerleştirerek günde 10-15 dakika bekletmeniz cildinizi sıkılaştıracaktır. Bunu salatalık suyuna pamuk batırıp göz altınıza yerleştirerek de yapabilirsiniz. Salatalık suyunu uyguladıktan sonra gözlerinizi su ile iyice durulayın.

Yumurta akı; Cilt tedavisinde sıklıkla kullanılan yumurta göz altı kırışıklıkları tedavisinde de kullanılmaktadır. Yumurta akını her gün göz altlarına uygulayarak kırışıklıklarda bir kaç hafta sonunda belirgin oranda azalma sağlayabilirsiniz.