kalici-kas-makyajiKıl tekniği ile renk pigmentlerini derinin bir alt tabakasına yerleştirme işlemidir.

Kalıcı makyaj veya daha doğru ismiyle ‘’Micro Picmentation’’ mikro, steril ve tek kullanımlık bir iğne ile doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına yerleştirilme işlemidir. Bu alerjik olmayan, ciltlerde özellikle yüz ve vücut kullanımı için özel üretilmiş olup, herhangi bir katkı maddesi içermez. Tamamiyle Organiktir doğaldır. Kalıcı makyajın dövme ile karıştırılmaması gerekir, Dövme ve kalıcı makyaj arasında hem teknik hemde malzeme farkı vardır, ama aynı şekilde uzun yıllar ciltte kalarak doğal görünümlerini korurlar. Kalıcı Makyaj işlemi sayesinde kaş, göz çizgisi(eye liner) veya dudak kontürü şeklinde doğal cilt renginizle uyumlu renkler tercih edilerek hatların biraz daha düzgün ve belirgin olması amaçlanarak kalıcı makyaj uygulaması yapılır. Şekil bozuklukları giderilebilir. Böylece daha düzgün, bakımlı ve genç bir görünüm kazanılabilir.

Micro Pigmentasyon, halk arasındaki adı ile kalıcı makyaj, kalıcı kaş makyajı, kalıcı kaş kontürü, dövme kaş, kalıcı kaş, vs. gibi değişik isimlerle anılır. Uluslar arası adı Semi permanent make up, yani yarı kalıcıdır. Çünkü Kalıcı makyajın cilt yüzeyinde kalıcılığı kullanılan boya, teknik ve cilt yapısına göre 2 – 5 sene arasıdır.

Çoğunlukla Kalıcı Kaş Çalışması Yaparken Microblading 3D Kıl Tekniği ile Yapıyoruz. Uygulama Duruma Göre Farklılık Arz Edebiliyor.Bazı Kaşlarda Tüm Teknikleri Uyguladığımızda Olabiliyor. Mühim olan Doğal görüntüyü yakalamak. Tüm Teknikler başarılı bir şekilde bir kişide de uygulanabilir.Hem kıl tekniği hemde micro point aynı anda uygulanabilir.

Kıl tekniği ile doğal kıl görüntüsü verilmeye çalışılır. Profesyonel bir Kalıcı makyaj kıl tekniği ile yapılan kaş kontüründe Neredeyse gerçek kaşınızla ayırt edilemez.

Mikro pigmentasyonda kullanılan pigmentler, boya maddeleri, zamanla hücrelerin fizyolojik fonksiyonu olan FAGOSİTOZ ile yok olurlar. Hücre, pigmenti içerisine alır, parçalar ve yok eder. Mikro Pigmentasyon 2-5 senede yok olur, ancak yinede bu durum cilt tipi ile bağlıdır, bazı ciltlerde pigmentler tamamıyla yok olmaz hafif belli belirsiz kalabilir. Kullanılan boyalar organik olduğundan insan sağılığı için herhangi bir tehdit söz konusu değildir.

Kimlere Kalıcı Kaş Kontörü Öneriyoruz?

  • Sahip olduğu kaş şekli ve renk problemi olanlara,
  • Yanlış kaş alımlarına bağlı olarak kaşları seyrekleşmiş olan kişilere,
  • Kavisli kaşlara sahip olmak isteyen kişilere,
  • Kaş yapısı düşük olduğundan küskün bir ifadeye sahip olan kişilere,
  • Kaşları ince olup kalınlaştırmak isteyen kişilere,
  • Kemoterapi veya herhangi bir tedavi sonrası kaşları dökülen kişilere,
  • Yaralanma veya yanık sonrası istenmeyen durumlardan oluşan kaş kaybı olan kişilere,
  • Lens kullanan kişilere.

gibi sıralanabilir.

Kaş yapısından memnun olmayan herkes kalıcı kaş makyajı sayesinde istediği kaş tipine sahip olabilmektedir.

Kaş Kontörü Nasıl Uygulanır?

Uygulama öncesinde ten rengi göz önünde bulundurularak kontör yapılacak bölge topikal çalışma ile hazırlanır. Kahve veya siyah tonları kullanılır. Yüz hatlarına uygun olarak kişinin istekleri göz önünde bulundurularak kaş tasarımı çizilir. Kıl tekniği ile ince kıl şekilleri çizilerek şekillendirilme işlemine başlanır.  Yapılan işlemler ortalama bir buçuk, iki saat sürebilmektedir.