zayiflamaCevabınız evetse bu yazımız tam olarak size hitap ediyor.

Günümüzün en büyük sorunlarından birisi olan fazla kilolardan kurtulmak için pek çok farklı yollara başvurulmaktadır. Fazla kilolar ve neden olduğu enva i çeşit hastalıklara karşı mücadelede belki de en büyük engelimiz farkında olmadan yaptıklarımız olabilmektedir.  Yapılan araştırmalar neticesinde elde edilen çarpıcı bulguları okuduğunuz da oldukça şaşıracaksınız. Sizlerin zayıflamanıza engel olan ama bunun farkında olmadığınız şeylere bir göz atalım.
– Açlık hormonu salgılandığı zaman onu yeterince ve dengeli besinlerle doyurmanız gerekmektedir. Eğer doyurmazsanız sizi sürekli açlık psikolojisine sokar ve sürekli yemek yeme isteği uyandırır. Bunun için dengeli ve düzenli beslenmelisiniz.

–  Kilo almanıza neden olan ama film, maç, eğlence gibi programların olmazsa olmazları olan çekirdek, kola ve cipslerden uzak durmaya bakın.

– Eğer sportif bir bireyseniz ve aklınızda hep spor yaparken harcayacağınız enerjiler varsa siz fakında olmadan vücut hep daha fazlasını yemek isteyecektir.

– İşin dolayısıyla oturmanız gerekiyorsa belirli aralıklarla oturduğunuz yerden kalkarak biraz yürüyüş yapın. Böylece kalori yakara aşırı kilolara engel olursunuz.

– Az uyku çeken bireyler halsiz ve bitkin olacaklardır. Bu da onların enerji almak adına daha fazla yemek yemelerine neden olacaktır.

–  İlerleyen yaşlarda metabolizmanın yavaşlaması sonucunda eğer vücudunuza hareketlilik kazandıramazsanız bu size aşırı kilo olarak dönecektir.