Yüze kese yapıldığını duymuş muydunuz? Kese yüzü tahriş etmez mi? Yararları neler? işte bunların hepsinin cevaplarını sizler için hazırladık gelin hep birlikte inceleyelim…

Kesenin cilt üzerinde ince bir tabakayı soymasıyla cildin oksijen almasını kolaylaştı yakılmasını hızlandırır. Kılcal damarların kanlanmasını artırarak cildi beslemektedir tutmaktadır.

Keselenmek selülit oluşmasına karşıda etkili bir uygulamadır. İnsan vücudunda yerleşmiş selülitlerin çözülmesini hızlandırır. Kaslara masaj etkisi yaparak toparlanmasını sağlar. Keselenmek cilt üzerinde bulunan lekelerin giderilmesini sağlar. Keselenmek kendini yenilemesine yardımcı olur.

Yüzdeki ölü derileri ve cilt altına yerleşmiş makyaj kalıntılarına anında çözüm olan yöntemlerden biri de yüze kese yapmaktan geçiyor. Yüze uyguladığınız kese sadece ölü derilerden kurtarmakla kalmıyor aynı zamanda cilt problemlerini ortadan kaldırmaya yardımcı oluyor.

Kesenin yıllardır kültürümüzde olan yerini biliriz. Kese doğru yapıldığında cilt sağlığımıza çok fazla yararı vardır. Yüz kesesinin de yorgun ve gün boyu makyajdan hava alamayan cildimizin temizliği için çok önemlidir. Ama yüz kesesi haftada 1 kez yapılmalıdır.

  • Düzenli bir şekilde yapılan kese uygulaması, akne oluşumunu ortadan kaldırarak ciltteki fazla yağın dengelenmesini sağlar. Dengelenen yağla beraber sivilcelerin de çıkma oranını azaltır. Masaj yaparak cildinize kese uyguladığınızda kan dolaşımı da hızlanarak hücrelerinde çoğalıp yenilenmesine yardımcı oluyor.
  • Selülit giderici etkisi de bulunan kese uygulaması, gözeneklerin açılmasını sağlayarak vücudunuz rahat bir nefes alacaktır. Ölü derileri ortadan kaldıran kese her zaman taze, canlı ve parlak görünmesine olanak sağlar.