Kadınların ortak dertlerinden biri de yüzde çıkan tüylerdir. Kusursuz bir görümüne kavuşmak için yapılan makyajları bile kötü bir görünüme dönüştürebilir. Ağda, epilasyon gibi acılı yöntemleri yaptırmak istemeyenler için Nar Güzellik Merkezi olarak sizlere evde yapabileceğiniz hem pratik hem de doğal maske tarifleri araştırdık şimdi bu kolay ve doğal tarifleri size sunuyoruz….

YUMURTA MASKESİ

1 adet yumurta

½ bardak mısır nişastası

1 çorba kaşığı şeker

Tüm malzemeleri bir kasenin içine koyun. Macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Sonra yüzünüze sürün. Yaklaşık olarak 20-25 dakika boyunca kurumaya bırakın. Maske sertleştiği zaman maskeyi hızlıca soyun.

BAL VE ŞEKER MASKESİ

1 çorba kaşığı bal

2 yemek kaşığı şeker

1 yemek kaşığı su

Bütün malzemeleri derin bir kaba koyun. Şeker suda çözünene kadar karıştırın. Ardından karışımı mikrodalgaya koyun ve 30 saniye boyunca bekletin. İstenmeyen tüylerin olduğu bölgelere karışımı uygulayın. Karışımın üzerine bir bez yapıştırın. Birkaç saniye sonra tüylerin aksi yönünde bezi çekin. Bu yöntem hem tüylerinizden hem de ölü derilerinizden kurtulmanızı sağlayacaktır.

LAVANTA VE ÇAY AĞACI YAĞI LOSYONU

1 çay kaşığı lavanta yağı

4 çay kaşığı çay ağacı yağı

Yağları karıştırın ve pamuk yardımı ile yüzünüze sürün. Günde 2 kez uygulayabilirsiniz. Bu losyon yüzünüzdeki tüyleri azaltırken aynı zamanda cildinizi de canlandıracaktır.

LEBLEBİ TOZU MASKESİ

Malzemeler

  • 2 yemek kaşığı leblebi tozu
  • 1 yemek kaşığı süt kreması
  • 2 çay kaşığı süt
  • 1 çay kaşığı zerdeçal

Tüm malzemeleri bir kabın içerisinde yumuşak bir kıvam alana kadar karıştırın. Oluşan karışımı yüzünüze sürerek 20 dakika kurumasını bekleyin. Bir banyo lifi yardımı ile ılık suyla yüzünüzden maskeyi sökün.Yüzünüzdeki tüylerden tamamen kurtulmak için bu karışımı 1 ay boyunca haftada 2-3 kere uygulayabilirsiniz. Bu maske yüzünüzdeki ölü hücrelerden kurtulmak ve toksinlerin atılması için de etkilidir. Ayrıca yüzünüzdeki tüylerin ve cildinizin rengini açmaya da yardımcı olur.