Birçok kadın saçlarının rengini değiştirmeyi çok sever.  Aslında sadece boyayarak değil, aynı zamanda saç kurutma makinesi, düzleştiriciler ve kimyasal maddelerle de saçlarımıza zarar veririz. Peki yıpranmış saçlar için yapabileceğimiz neler? Şimdi bu soruların cevabını Nar Güzellik Merkezi sizler için hazırladı…

Boyalı ve Yıpranmış Saçların Bakımı

Saç yeni boyandığında parlak ve sağlıklı görünür; ama birkaç yıkama sonrası kurulaşır ve matlaşır. Sonucunda, endişelenmemize yol açan soluk bir renk alır. O halde ne yapabilirsiniz? Bu yazımızda boyalı ve hasar görmüş saçların bakımı için ev yapımı saç maskeleri önereceğiz hemen not almaya başlayın…

Avokado Maskesi

Saç bakımı konusunda avokado, bir diğer klasiktir. Avokado, cildin yenilenmesi ve tamiri için en iyi ilaçlardan biridir. Ayrıca saçı onarır ve tekrar sağlıklı, renkli ve parlak olmasını sağlar. Kırık saç uçlarını iyileştirir ve kuru saçı yumuşatır. Avokado gerçekten saç bakımı için mükemmel bir seçenektir, saçınıza vitamin ve güzellik verir.

Hazırlanışı:

Bu maske için olgun bir avokadoyu ezin. Bir çorba kaşığı buğday tohumu yağı ekleyin. Çatalla karıştırın ve saçınıza uygulayarak bir saat bekletin. Sonra saçınızı ılık suyla yıkayın.

Elma Sirkesi

Elma sirkesinin müthiş kullanım alanlarını hepimiz öğrendik. Elma sirkesinin kullanım alanları arasında saç bakımı da vardır. Boya nedeniyle yıpranmış saçlar söz konusu ise, saçlarınızı onarmak ve bakımını yapmak için elma sirkesiyle saçınızı durulayın. Bu, saçınızın pH seviyesini düzenleyecek ve kepeği de önleyerek parlaklık verecektir.

Hazırlanışı:

Çok basittir. Yarım bardak elma sirkesi alın ve üzerine yarım bardak su ekleyin. Sprey şişesine koyarak saçınıza uygulayın. 15 dakika bekletip ılık suyla durulayın.