Yeni yıl heyecanı şimdiden birçok kişiyi sardı. Yeni yıla sayılı günler kala, yılbaşı makyajınızın nasıl olacağını düşünmeye başladıysanız, yılbaşında gittiğiniz yerde göz kamaştıracağınız makyaj önerilerini sizler için bir araya getirdik… Yılbaşı bize göre yılın en ışıltılı ve eğlenceli zamanı. Özellikle yeni yıl gecesi için bir planımız varsa, kıyafet seçiminden makyaja kadar hazırlık yapması son derece keyifli oluyor. Gelin hep birlikte koca bir yılın son gecesinde doğru ve güzel gözükmek için yapabileceğiniz makyaj önerilerine bakalım…

Yeni yıl demek her yerin ışıl ışıl olması ve parlaması demek. Bu yüzden ruhumuz parıldayan şeylere pozitif tepki veriyor ve iyi hissetmemizi sağlıyor. Mutlaka; elmacık kemikleri üzerinde, kaş kemiğinin altında ve gözlerin iç köşesinde ışıltılı pudra kullanın.

Kaşlarınız, yüzünüzdeki ifadeyi vurgular ve bu yüzden önemli bir odak noktasıdır. Eğer kaşlarınızı yanlış alırsanız, yüzünüzün de anlamı değişir. Bu özel günde de kaşlarınızı bir uzmana emanet edin ve her zaman daha çarpıcı görünmeleri için kahverengi veya siyah tonlarında göz kalemi kullanın.

Makyajın en önemli kısımlarından biri de allıktır. Doğru vurguyu ve gölgeyi yapabilmek için, en iyi allığı seçin. Kendi içinde ışıltısı olan ama yüzünüzü en iyi yansıtacak allığı seçmek önemlidir. Eğer pırıltılı pudra ve kendinden ışıltılı bir fondöten kullandıysanız, allığınızda mat tercih edin. Ancak mat bir baz yaptıysanız, ışıltılı bir allık, harika bir göz oyunu vurgusu yaratacaktır.

Ne olursa olsun, mutlaka yılbaşı gecesinde gözlerinize eyeliner sürün. Gözünüzün ve elbisenizin rengine uygun tonlar kullanın ve onu tamamlayan bir eyeliner tercih edin. Bu yıl çok moda olan renkli eyeliner sayesinde göz çevrenizi siyahla belirlemek zorunda kalmayacaksınız.

Gri ve altın veya gümü ile  dilediğiniz makyaj kombinasyonunu yakalayabilirsiniz. Yılbaşı gecesi çok fazla renk kullanmaktan kaçının. Göz kapaklarınızı gökkuşağı gibi boyamak yerine bir ana ton ve gölge kullanın. Yüzünüzde o gece her anlamda bir ışıltı yaratmış olacaksınız.

Pek çok kişi için yılbaşı kırmızı dudaklar demektir. Siz de makyaj ve kıyafetinize uygunsa elbette kırmızı seçebilirsiniz. Kırmızı ruj, o gece sizi daha seksi gösterecektir. Kırmızı yerine; kahverengi veya mor alt tonlu rujlar da tercih edebilirsiniz. Dudak bakımınızı bir hafta önceden yapın ve kötü bir görünüme neden olabilecek olan dudak çatlağına izin vermeyin.