Hemen hemen herkes hayatı boyunca yanlışlıkla bir yerlerini yakmıştır. Cildimizin de başına gelebilecek en kötü olaylardan birisidir.Bu yanıkların iyileştikten sonra iz bırakmaları bizleri korkutan ve endişelendiren tarafı oluyor.1. ve 2. derece yanık olmayan, evde meydana gelen ufak tefek kazalar sonucu yanıkların iz kalmaması için ve daha hızlı iyileşmesi için kullanabileceğiniz bitkisel yağlar bulunuyor.

Lavanta yağı

  • Lavanta yağı evinizde bulundurmanız gereken, kullanım alanları çok fazla olan bir bitkisel yağdır. Yanık durumlarında kullanmak bile lavanta yağının evinizin köşesinde bulundurmanız gereken bir yağ olduğunu kanıtlıyor. Lavanta yağı yanık bölgelerde iz bırakmaması için etkili bir yöntemdir.

Nane yağı

  • Mutfak tipi yanıkların için (buhar yanması, sıcak tencereye değme) kullanabileceğiniz nane yağı nane esansından yapılmış ve asırlardır yanık durumlarında kullanıyor olarak bilinmektedir.

Papatya yağı

  • Yanıkları iyileştirme konusunda harika sonuçlar yaratabilen bir yağdır. Sarı papatya veya Roma papatyası yağı olarak bulunabilir.