Takma kirpik takmadan kirpiklerimizin uzun olması herkesin hayalidir. Peki kirpiklerimizi takma kirpik kullanmadan nasıl uzatabiliriz ? Bunun için doğal yöntemler var merak etmeyin. İşte kirpiklerinizi uzatan yöntemler…

Serum kullanmayı unutmayın

Cilt ve saç bakımı olduğu kadar kirpik bakımı da son derece önemlidir. Kirpiklerinizi güçlendirmek için serumlardan faydalanabilirsiniz. Serum dışında kirpiklerinize tatlı badem yağı da sürebilirsiniz.

Maskara seçiminize dikkat edin

Kirpiklerinizin tipini iyi bilmeniz, maskarayı doğru seçmenize
yardımcı olacaktır. Kısa kirpikler için kirpikleri uzatma etkili, seyrek kirpikleri içinse yoğun gösteren maskaralar kullanabilirsiniz.

Kirpik kıvırıcısı kullanın 

Maskara sürmeden önce kirpik kıvırıcısı kullanarak kirpiklerinizin daha uzun ve kıvrık görünmesini sağlayabilirsiniz. Kirpiklerinizi kıvırmadan önce fön makinesi ile kirpik kıvırıcınızı ısıtarak daha kalıcı bir etki sağlayabilirsiniz.

Kirpiklerinizi koruyun

Kirpiklerinizin daha sağlıklı uzaması ve dökülmemesi için hava almaları gerekir. Bu yüzden maskara sürdükten sonra mutlaka kirpiklerinizi temizleyin. Özellikle uyumadan önce kirpiklerinizin daha sağlıklı olmasına ve daha gür görünmesini istiyorsanız bu maddeyi atlamayın.

Maskara öncesi baz uygulayın 

Maskarayı kullanmadan önce mutlaka kirpiklerinize bir baz uygulaması yapın. Bu maskara bazları, kirpiklerinizin hem daha yoğun hem daha uzun görünmesini hem de daha rahat temizlenmesini sağlar.

Maskarayı doğru uygulayın

Maskarayı sürerken her zaman dipten uca doğru uygulayın. Kirpikleri tek tek ayırabilmek için zikzak hareketler yapabilirsiniz. Böylece kirpikleriniz çok daha dolgun görünecektir.