Laetitia Casta

  • Dünyaca ünlü Fransız model  Laetitia Casta, gözlerinin altında oluşan morluk ve şişkinliklerden kurtulmak için bir pamuğun üzerine biraz gül yağı damlatıyor ve bir parça buzla birlikte şişkinliklerin üzerine uyguluyor. Bu yöntem sayesinde kısa sürede etkili sonuçlar aldığını söyleyen Laetitia Casta, bunun dışında cilt güzelliği ve hem de sağlığı için her sabah güne limonlu su içerek başladığını söylüyor.

Kendall Jenner

  • Kendall Jenner bir süre önce suratındaki sivilcelerle gündeme gelmişti ve bunun hemen ardından verdiği röportajlarda pürüzsüz cildiyle dikkatleri üzerine çekmişti. Pürüzsüz cildinin sırrı ise, limon suyu, karbonat ve bal ile hazırladığı özel bir karışımdan oluşuyor. Bu karışımı 1-2 kez uygulayarak sivilcelerden kısa sürede kurtulduğunu söylüyor.

Taylor Hill 

  • Victoria’s Secret modelleri arasında Taylor Hill cildini Hindistan cevizi yağı ile nemlendirdiğini açıkladı. “Kuru, nemsiz bir cilt, makyaj için hiç de ideal bir cilt tipi değil.” diyen Hill, bu nedenle her gün yatmadan önce cildini Hindistan cevizi yağıyla nemlendiriyor.

Miranda Kerr 

  • Dünyaca ünlü modellerden Miranda Kerr cilt güzelliğini “kuru fırçalama” yöntemine borçlu olduğunu söylüyor. Kolayca bulabileceğiniz vücut fırçalarından birini alın ve günde 1 kere olacak şekilde tüm vücudunuzu bu fırçayla çok sert olmayacak şekilde fırçalayın. Bu yöntem sayesinde kan dolaşımınız hızlanacak ve ölü derilerden kurtularak çok daha pürüzsüz bir tene sahip olacaksınız. Aynı zamanda bu yöntem selülitlerin azalmasına ve yeniden oluşmasına engel olacaktır.

Cindy Crawford

  • Bir diğer dünyaca ünlü isimlerden Cindy Crawford, saçları ile sık sık gündeme gelen ünlüler arasında yerini alıyor. Saçlarının gür ve sağlıklı olmasının sebebi ise çok sık yıkamamak olduğunu söylüyor. Ünlü model  üç  günde 1 saçları yıkamanın yeterli olduğunu paylaştı. Bunun dışında saçlarını asla saç kurutma makinesiyle kurutmadığını da ekliyor.

Noemie Lenoir

  • Ünlü fransız model ve oyuncu Noemie Lenoir, sağlıklı ve parlak kıvırcık saçları ile dikkat çekiyor. Kıvırcık saçlarının bakımını zeytinyağı ve yumurta karışımı hazırlayarak koruduğunu söylüyor. Bu karışımı kökten uca tüm saçına sürdükten sonra saçlarını bir boneyle kapatıp uyuduğunu söyleyen Lenoir,  saçlarını sabah kalkıp yıkayarak yumuşak ve kolayca şekil alabilen bir hale getirebiliyor.

Cildinizin ışıl ışıl parlaması için nemlendirici ile parlak bir farı karıştırabilirsiniz

  • Victoria’s Secret modellerinin sık sık kullandığı bu yöntem ile cildinizin daha parlak ve nemli gözükmesini sağlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken nemlendirici vücut kreminizin içine parlak göz farı ekleyin ve bu karışımı parlamasını istediğiniz bölgelerinize sürün.