Topuz saç modelleri ile oldukça estetik ve hoş bir görünüm yaratılabilir. Bu modeller, her daim hayatımızda varlık gösteren saç şekilleri arasında yer alır.

İster özel bir davete katılın, isterseniz günlük hayatta acele şekilde dışarı çıkın her daim tercih edeceğiniz modeller arasındadır topuz saç modelleri. Rahat ve zahmetsiz olması bakımından kadınlar arasında sıklıkla tercih edilen topuz modelleri her daim hayat kurtarıcı olmuştur.

Özellikle yazın sıcak günlerinde özellikle uzun saçlara sahipseniz vazgeçilmez saç modellerinden bir tanesi haline geliyor. Tabi ki, topuz illaki bu kadar basit anlamda bir saç modeli olduğu anlamı da gelmesin özellikle düğün, nişan, özel günler, mezuniyet, davetlerinde her daim vazgeçilmez saç modelleri arasında yer almıştır. Bu tarz yerler için farklı topuz modelleri mevcut balerin topuzu, dağınık topuz, yan topuz, ense topuzu, doğal topuz, sıkı topuz şeklinde. Bu seçimlerde ise sizin nereye gideceğiniz, yüz hatlarınız ve zevkiniz işin içine giriyor.

Dağınık topuzlar ve yarım topuzlar ile güzelliğinize güzellik katabilirsiniz. Hem marjinal olması hem de şık olması bakımından oldukça güzel modellerden olan dağınık ve yarım topuz ile sanki saçlarınıza acele şekilde toplamışsınız havası verirken, aynı zamanda zarif ve dik bir duruş da sağlarsınız. Üstelik diğer saç modelleri gibi bana yakışır mı yakışmaz mı endişeniz de pek olmaz çünkü hemen hemen her kadına bu tarz topuzlar yakışıyor. İster spor kullanın isterseniz klasik kıyafetinizi tamamlar nitelikte olup tarzınızı dengeleyecektir.

Topuzda çok tercih edilen bir model de örgü modelle birleşen topuzlar. Özellikle örgülü topuzlar çok tutulmakta. Bunun nedeni ise, örgünün saçta farklı bir hava bırakması. Topuzun kattığı ağır görünüm örgü ile bir nevi azalmakta ve üzerinize gelen olgunluk hissini yok etmekte. Özellikle saçın arka kısmında veya saçın hemen başlama kısmında bir saç bandı havası yaratarak ve bolca krepe atarak yapılan örgüler görülmeye değer ve oldukça modern.

Yarım topuz modelleri de gerçekten denemeye değer. Bir saç modeli kişiye hem çok çalışıyorum yoğunum havası hem de her zaman ki tarzımı konuştururum havasını ancak bu kadar verebilir. Şık bir restorana ya da davete gidiyorsanız yine yarım topuz saç modelinizi detaylandırabilirsiniz. Islak saç görünümü ile bir yarım topuz yapabilir ya da aralarına örgüler serpiştirerek düzenli ve hoş bir hale getirebilirsiniz.

Saçınız düz veya tam dalgalı bir saç değilse ve her gün dışarı çıkarken özen göstermek istiyorsanız topuz modelleri kurtarıcı saç modelleriniz arasında yer alacaktır.

Giyim tarzınız, kıyafetleriniz nasıl olursa olsun güzel görünüme sahip olmanın ilk kuralıdır bir bütün halinde görünmek. Kıyafet ile aksesuarlar bunun yanı sıra saç ve makyaj bir bütünlük oluşturmalı ki hoş bir görüntü elde edesiniz. Siz de bu detaylara özen göstererek belki de yaratıcı fikirler de katarak yeni topuz modelleri bulabilir ve şıklığınıza şıklık katabilirsiniz.