Tırnakların bakımlı ve güzel görünmesini sağlamak için yapmanız gerekenler basit şimdi sizlere tırnak detoksu nedir nasıl yapılır bunlar hakkında bilgiler vereceğiz…

Bakımlı tırnakların bizleri daha mutlu ettiğini söyleyebiliriz. Tırnak detoksu, tırnağın sadece dış görünüşü değil, aynı zamanda uygulanış şekliyle de daha sağlıklı ve güçlü tırnak yapısına katkıda bulunur.

Tırnak Detoksu 

Birinci adım olarak yapmanız gerekenler; eğer tırnaklarınıza oje sürecekseniz ojeyi sürmeden önce tırnaklarınıza koruyucu kullanmalısınız, hem ojenin daha uzun kalmasını hem de direkt tırnağınızın ojede ki kimyasallarla temasını engelleriz.

İkinci adımda ise tırnaklarımızın hava alması için oje kullanımını minimal düzeye indirebiliriz.

Üçüncü adımda, tırnaklarınızın kırılmaları, tırnaklarda çıkan beyaz lekeler ve zedelenen tırnaklar için bu detoks uygulamasını her gün iki defa kullanabilirsiniz.

Evde Pratik Kür Tarifi

MALZEMELER

  • Zeytinyağı
  • Limon
  • Ilık su

Bir kasenin içine bu malzemeleri koyuyoruz, yaptığımız bu karışımın içinde yaklaşık 10-15 dakika kadar tırnaklarımızı bekletiyoruz. Çıkardığımızda zeytinyağının vermiş olduğu yumuşaklığın ve nemin etkisini hemen hissedebilirsiniz. Limon ise içerisinde barındırdığı C vitamini ile tırnağımızın dayanıklılığını arttıracaktır.

Belirli aralıklarla yaptığınızda tırnaklarınızda ki değişimi kesinlikle fark edeceksiniz. Bu malzemeleri evde rahatlıkla bulabileceğiniz için sizler için hem ucuz  hem de basit bir detoks tarifi olacak.  Artık bu kürü yapıp tırnaklarınızın sağlıkla uzamasını sağlaya bileceksiniz.