Herkes bakımlı ve güzel tırnaklara sahip olmak ister ama bazen tırnaklarda sararmalar görülür. Kötü görünüme neden olan bu sararmalar özellikle sigara içenlerde sık rastlanan bir sorundur. Ancak sigara haricinde de sık sık oje sürmek ve uzun süre kullanmak, kozmetik ürünler ve işlemler tırnakların sararmasına neden olur. Tırnak beyazlatmak için yapılması gereken püf noktaları  Nar Güzellik Merkezi olarak sizlere sunduk.
Limon suyu ve karbonat 
Malzemeler:
Yarım limon suyu
1 paket karbonat
– Yarım limonun suyunu 1 paket karbonat ile karıştırıp kıvamlı bir macun elde edin. Bu macunu tırnaklarınıza sürün ve fırçalayın. Düzenli kullanırsanız limon suyu ve karbonat karışımı ile tırnaklarınızı beyazlatabilirsiniz.
– Elinizde açık yara varsa bu yöntemi pek önermem zira limon suyu yakıyor. Yara yoksa tırnak beyazlatma formülleri arasında en kolay olanlarındandır.
Sirke
Malzemeler:
Elma sirkesi
– Sirkeyle tırnak beyazlatma işlemi için elma sirkesi  gerekli. Elma sirkesinin içerisindeki malik ve asetik asit sararan tırnakların beyazlatılmasını sağlıyor.
– Sirkeyle tırnak beyazlatma işleminin bir diğer faydası ise sirkenin mantar önleyici özelliği sayesinde mantardan korumasıdır.
Oksijenli su ve karbonat 
– Oksijenli su da beyazlatıcı özelliği ile bilinir. Oksijenli su ve karbonat karışımı ile tırnaklarınızı fırçalayabilirsiniz.