Bir kadının eli onun en önemli uzuvlarından birisidir. Kadınlar ellerinin bakımına önem vermeleri gerekmektedir. Çünkü güzel ve bakımlı eller kadına dişilik verir. Kendine güven getirir. Bundan yüzyıl öncesine kadar parmakları koruma özelliği dışında bir işlevi olmayan tırnaklar, günümüzde estetik açıdan kadınların vücutlarında en önem verdiği bölümlerden biri haline geldi.

Tırnaklar yapı olarak yoğunlukla keratin adı verilen bir proteinden oluşur. Sağlıklı ve güzel tırnakların iyi beslenmeye olduğu kadar bakıma da ihtiyacı vardır. Tırnaklara haftada bir temel bakım yapmak, 3-4 haftada bir de profesyonel bakım yaptırmak gerekir.

Nar Güzellik Merkezi’nde Tırnak Bakımı için randevu alabilirsiniz.. 0212 570 70 79

Tırnak bakımınızı nasıl yapıyoruz?

Öncelikle tırnağınızdaki ojeyi temizliyoruz.

Köşelerden merkeze doğru tırnağınızı törpülüyoruz. (Yanlış törpüleme tırnak dokusunun bozulmasına ve tırnağınızın katmanlar halinde soyulmasına neden olabilir.)

Ellerinizi ılık sabunlu suyun içinde bir kaç dakika bekleterek tırnak etlerinin yumuşamasını sağlıyoruz. Törpünün ucuyla tırnağın üstüne doğru uzayan deriyi kenarlara doğru ittirip bakıma başlıyoruz. Bu derileri kendiniz keserseniz çok dipten kesebilirsiniz ve herhangi bir kanama enfeksiyona neden olabilir. Bu nedenle kesme işini profesyonellere bırakmanızda fayda var.

Tırnağınızı temizledikten sonra güçlendirici cila sürüp kurumasını bekliyoruz renkli bir oje sürmek istiyorsanız bu cila kuruduktan sonra üzerine sürebiliyoruz.

Son olarak bir nemlendiriciyle ellerinize masaj yapıyoruz. Sık sık nemlendirici kullanarak tırnak çevresindeki etlerin sertleşmesine ve soyulmasına engel olabilirsiniz.

ÖNERİLERİMİZ:

Banyodan çıktıktan sonra tırnağınızın çevresindeki etler yumuşayacağından mutlaka nemlendirici sürmelisiniz.

Ojenizin daha uzun ömürlü olmasını istiyorsanız buzdolabında saklayın. Koyulaşmış ojeleriniz için kozmetik ürünler satan mağazalardan oje incelticisi alabilirsiniz.

Haftada bir kereden fazla aseton kullanmamaya çalışın. Aseton tırnağınızda kurumaya yol açacağından dokusuna zarar verir.

Oje kullanmasanız da tırnak güçlendirici cilaları kullanmanızda fayda var, cilalar tırnağınızın dış etkenlere karşı güçlendirir ve hasar görmesini önler.

Ellerinizi mümkün olduğunca çok nemlendirin. Ayrıca tırnak çevresindeki derileri yumuşak tutmak için özel üretilmiş yağlardan kullanmanız manikürünüzün daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.

French tarzı oje sürmekte zorlanıyorsanız tırnağınızın içine beyaz tırnak kalemi sürerek bu görüntüye ulaşabilirsiniz. Elinizi yıkadıktan sonra kalemi tekrar uygulamanız gerekse de ojeden daha zahmetsiz bir yöntem olduğu kesindir.