Mucizeler yaratan bir besin olarak bilinen ve eşek sütünden yapılan eşek sütü sabununun cilde faydalarını Nar Güzellik Merkezi olarak sizler için inceledik.

Eşek sütünden yapılan eşek sütü sabunu dolayısıyla eşek sütünün faydalarını kapsıyor. Eşek sütü anne sütüne en yakın olarak bilinen süttür. Bol miktarda A , B1, B2, C ve E vitamini içerir. Ayrıca yüksek oranda magnezyum, kalsiyum, potasyum, fosfor, çinko, sodyum da ihtiva eder.

Eşek sütü kullananların favorisi

Eşek sütü eski çağlardan beri güzellik ve sağlık kaygıları için kullanılıyor. İyileştirme etkisi ve tedavi edici gücü olduğu söylendiğinden ilaç yerine kullanıldığını biliyoruz. Mısır Kraliçesi Kleopatra ise güzelliğini eşek sütüne borçluymuş.

700’den fazla eşekten temin edilen eşek sütü ile banyo yaptığını bilmeyenimiz kalmadı. Bu nedenle eşek sütü hem çok faydalı hem de kıymetli. Peki eşek sütünden elde edilen eşek sütü sabunu faydaları nelerdir?

Eşek sütü sabununun cilde faydaları
Zengin vitamin içeriği ile eşek sütü faydaları saymakla bitmiyor cinsten. Ama biz yine de sizler için bir kaç faydalarını sayalım.
  1. Cilt lekeleri ve cilt kararmalarına iyi geliyor.
  2. Sivilce, akne ve siyah noktalardan kurtarıyor.
  3. Kırışıklıkları gideriyor, cildi gençleştiriyor. Sedef ve egzamaya karşı eşek sütü sabunu oldukça etkili.

Peki nasıl kullanılır?

Eşek sütü sabununu sabah, öğlen ve akşam olmak üzere günde 3 kez düzenli olarak kullanmalısınız.
Bildiğimiz sabun kullanır gibi cildinizi ıslatıp sabun ile köpürttükte sonra bir 5 dakika beklemeniz öneriliyor. Sonrasında fazla ovuşturmadan bol su ile durulayın.
Eşek sütü sabunu kullananlar ciltlerinde ferah bir his yayıldığını belirtiyor.