Cilt sağlığı oldukça önemlidir. Bir çoğumuz günlük cilt bakımımızı ihmal etmeden gerçekleştiririz. Ama günlük yaşamda olduğu kadar seyahatlerde de cilt bakımı oldukça dikkat edilmesi gereken bir konudur. Özellikle uçak ile seyahat edecek olan kişilerin dikkat etmesi gereken önemli bir kaç konu vardır.

-Uçak ile seyahat edecek olan kişiler yolculuktan bir gün önce cildine nemlendirici sürmelidir. Çünkü uçak kabinindeki basınç cilt kuruluğuna neden olacaktır. Cilt kuruluğunun önüne geçmek ve sağlıklı bir cilde sahip olmak için yolculuktan bir gün önce mutlaka nemlendirici sürmeyi unutmayın. Aynı şekilde yolculuk sonrasında da nemlendirici kullanabilirsiniz. Çünkü uçaktaki kuru hava cildin nemini kaybetmesine yol açar.

-Yolculuğa çıkarken her zaman kullandığınız şampuanınızı ve saç kremini de mutlaka yanınıza almanız gerekiyor. Çünkü konaklayacağınız otel, pansiyon gibi yerlerin size kullanmanız için verdiği şampuan ve saç kremleri çok kaliteli olmayacaktır. Bu kalitesiz ürünler saçınıza ciddi zararlar verebilir.

-Gittiğiniz ülkede/şehirde yeni yerler görmek ve keşfetmek için normalden daha fazla yürüyeceksiniz. Fazla yürümek de ayaklarınızın şişmesine neden olacaktır. Babet ve topuklu ayakkabı giyerseniz şişmiş olan ayaklarınızı daha çok sıkacak ve ciddi ağrılara neden olacaktır. O yüzden seyahat bavulunuza Babet ve topuklu ayakkabılar yerine, rahat edebileceğiniz ayakkabılar koymalısınız.

-Soğuk havalarda eldivensiz dışarıya çıkmayın ve ellerinizi yıkadığınızda mutlaka kurulayın. Elinizin üzerinde kalan su damlacıkları kristalize olacağından çatlamalara neden olabilir. El bakımında doğru el yıkama için ihtiyacınız olan malzeme yumuşak bir sabundur. Kimyasal maddeler ellerin çok yıpranmasına neden olduğu için doğal ve ph dengeli sabunlar kullanmalısınız.

Ellerinize haftada 2-3 defa peeling yapmalısınız, bu ellerinizi ölü hücrelerden ve birikmiş kirlerden arındıracaktır. Ellerinizi yıkadıktan sonra mutlaka el kremi sürün. Eller kadar güzel tırnaklarda büyük öneme sahiptir. Tırnaklarınızı fırçalayın ve içlerini iyice temizleyin. Tırnaklarınızı törpülerken ise törpüleme işleminin tek yönde olmasına dikkat edin.