Kadınlar güzel olabilmek için çeşitli zahmetlere girerler. Yediklerimizin de güzelliğimiz için oldukça önemli olduğunu biliyor muydunuz?

Evet, yediğimiz içtiğimiz besinler güzelliğimizi olumlu veya olumsuz yönde etkileyebiliyor. Uzmanlar güzelliğinizi korumak ya da daha da güzelleşmek için yeme içmeye dikkat edilmesi gerektiğinin altını çiziyor.

 

BESİNLER GÜZELLEŞTİRİR Mİ?

Elbette güzelleştirir. Sağlıklı beslenen, ruhunun ve bedeninin gıdasını eksiksiz karşılayan bir kişinin güzelliği daha yüz metreden anlaşılır. Etrafına yaydığı pozitif enerji, cildinin tazeliği ve diriliği, çabuk hastalanmayan fit bedeni, girdiği her ortamda bıraktığı güçlü ve güvenli imajı kim inkar edebilir?

Besinleri güzelleşmek için kullanmak istiyorsanız;

1- Sebze ve meyveleri daha bilinçli ve çeşitli tüketin: Bir günde 5 değişik renkte sebze ya da meyve tüketin. Sebzeleri kendi suyunda pişirme yöntemi uygulayın, yağda kavurmayın ve pişirdiğiniz yemeği aynı gün içinde tüketin.

2- Düzenli olarak süt ve yoğurt tüketin.

3- Balığı haftada en az 2-3 kez fırında ya da ızgara yemeye çalışın.

4- Kendinizi aç bırakmayın; az ve sık beslenerek metabolizmanızı canlı tutun.

5- Hayvansal yağlardan, çok yağlı yiyeceklerden, krema, cips, mayonez gibi ürünlerden uzak durun.

6- Şeker yerine kuru meyveleri tercih edin.

7- Her gün düzenli egzersiz yapın.

8- Tahılları yemekten çekinmeyin; her öğün mümkün olduğu kadar az refine edilmiş tahılları ve bunlardan yapılmış ekmekleri tüketin.

9- Su içmeyi ihmal etmeyin.