Makyajın tam bitmiş halini dudakların görünüşü sağlar. Mükemmel görünüme kavuşmak için ruj rengi, sürümü gibi detaylar çok önemlidir. Kadınların ruj konusunda bazı soruları oluşuyor kafalarında bunlara cevap hazırladık sizler için…

Ruju pürüzsüz sürmek için ne yapılmalı?

  • Hafifçe gülümseyerek dudaklarınızı gerin ve asla büzmeyin. Soluk renkli dudaklarım için nasıl bir ruj kullanmalıyım? Solgun ciltliler şeftali, pembe ve hatta soluk bejleri tercih ederken, koyu tenliler kahverengi içeren daha sıcak tonları tercih etmeli. Hepsi bir yana, soluk renkli dudaklarınızı dramatik, dumanlı gözlerle de dengeleyebilirsiniz.

Saç renginize uygun ruj rengini bulmanın bir kuralı var mı?

  • Soluk tenli kızıllar, bej ya da kayısı rengini tercih etmelidir. Kolay kolay bronzlaşamayan sarışınlar, mercan ya da pembe tonlarını seçmeliler. Kumral tenli esmerler, kırmızı renk tonlarına ihtiyaç duyarlar. Teni ve saçı koyu olanlar, altın tonlarda bir şey seçmeliler.

Dudaklarda daha dolgun efekti nasıl verilir? 

  • Dudaklarınızı daha büyük göstermek için dudaklarınızın doğal çizgisinin yukarısından dudak kalemi çekmeyi aklınızdan bile geçirmeyin. Bunun yerine mat renkli bir dudak boyası sürdükten sonra üst dudağınız boyunca uzanan kavis bölümüne ince bir fırçayla biraz aydınlatıcı sürün.

Soluk renkli dudaklarımın güzel görünmesini için neler yapılabilir?

  • Mat renkli taban rengini sürdükten sonra, yanardöner renkte bir göz farını dudaklarınıza sürün. Parlatıcıdan daha zarif bir ışıltı verecektir.

Hangi renk rujlar dudaklarımı daha büyük gösterir?

  • Eğer dudaklarınız çok inceyse koyu renklerden ve meyve tonlarından uzak durun, daha güçlü kırmızı renkleri kullanın. Balsam ya da parlatıcının verdiği ışıltı dudaklarınızı daha dolgun gösterirken, yanardöner bir pudrayla üst dudağınızdaki yay boyunca yapacağınız küçük dokunuşlar da bu etkiyi güçlendirir.

Büyük dudaklarımın küçük görünmesini nasıl sağlarım?

  • Çoğu kadın dudaklarını dolgunlaştırmak ister ama siz bunu azaltmak istiyorsanız, koyu renkli bir ruj kullanarak odak noktasını onlardan uzaklaştırın.