Parfümün en kalıcı olduğu yerler boyun ve bilek olarak bilinir ve en çok buralarda etkili olduğu söylenir. Bunun nedeni, bu noktaların ‘nabız noktaları’ olarak bilinmesi veya vücudunuzda kalp atışının hissettiğiniz yerlerdir. Nabız noktalarından çıkan vücut ısısı bir kokuyu yoğunlaştırabilir. Ancak vücudunuzda muhtemelen bilmediğiniz ve şaşıracağınız başka birkaç nokta daha var. Bu nokta ‘Göbek deliği’ uzmanlar göbek deliğinin koku için en iyi konum olduğunu söylüyor.

Şekli, doğal bir koku deposu görevi görür ve vücut ısısı kokunun yayılmasına izin verir. Ünlülerden Liv Tyler ve Adriana Lima gibi ünlüler bu hileyi deneyimleyip, karşılığını da aldıklarını dile getirmişler.

Ayrıca parfümünüzü dirseklerinize ve dizlerinizin arkasına sürerek de daha kalıcı hale getirebilirsiniz. Dizleriniz ve dirsekleriniz gün boyunca sürekli hareket ettiğinden, çok fazla ısı üretirler. Ekstra bir etki arıyorsanız, parfümünüzü bir fırçaya püskürterek saçlarınızdan geçirin. Parfümünüz saç kıvrımlarınıza yapışacaktır.

Ve başka bir ipucuna ne dersiniz? Parfümünüzü püskürdükten sonra sakın ovalamayın. Özellikle bileklerimize sıktığımız parfümleri birbirleri ile ovalarız, ancak parfümün kendiliğinden kurumasına izin vermelisiniz. Parfüm püskürtülürken kokan kokular, ovuşturduğunuz zaman daha çabuk dağılır.

O çok beğenip yüksek miktarda para yatırdığımız parfümlerimizin hemen bitmesini istemeyiz bu nedenle en doğru yerlere sürdüğümüz de hem gün boyu kalıcı bir güzel kokuya sahip oluruz hem de daha uzun süreli parfümümüzü kullanmış oluruz.

Şimdi dünya starlarının bile deneyimlediği bu hileleri kullanma sırası bizde…