Nar Güzellik Merkezi’nden cildinize ve vücudunuza faydalarını saymakla bitiremediğimiz narın yararlarını anlatmaya başlayalım.

  • Antioksidan

Narın cilde faylarının başında ilk sırada anti aging (yaşlanma karşıtı) etkisi vardır diyebiliriz. Yaşlanmaya başlayan cildin üzerinde oluşan olumsuz ve güzelliği kötü etkileyen leke ve kırışıklıkların azalmasında size iyi bir yardımcı olacaktır. Neden diye soracak olursanız; nar, hem yeni cilt hücresi üretiminde gerekli olan bileşenleri hem de var olanları iç ve dış etkenlere karşı korumak için yüksek etkiye sahip bir çok antioksidan içeriyor.

  • Cilt lekelerine ve yaralara faydası

Narı tüketimiyle cildiniz sivilcelerden arınır ve yaralarınızdan geriye kalan izler nar ile birlikte hafiflemeye zamanla da kaybolmaya başlar.Yapılan araştırmalar, düzenli nar tüketildiğinde yara etrafında cildin çok daha hızlı iyileştiğini gösteriyor. Herhangi bir ilaç, ürün kullanmadan sadece nardan faydalanmak istiyorsanız; narı meyve olarak tüketmeye başlayabilirsiniz. Özellikle narı bol bulunduğu mevsimlerde tüketmek en faydalı olanı. Direk besin olarak faydalanmanız, sağlığınız için çok önemlidir. Narın bulunmadığı mevsimlerde ise cilt lekelerine karşı, güvendiğiniz ve doğallığından emin olduğunuz, ürünleri içinde nar, nar özü, nar suyu, nar yağı bulunan kozmetik markalarını tercih edebilirsiniz.

  • Genç ve sıkı bir cilt

Kolajenler cilt duvarımızı ören tuğlalardır. Kolajenler ve elastin sayesinde cildimiz elastikiyet özelliğine sahiptir. Kolajen üretiminin desteklenmesiyle cildimiz sıkı, gergin, pürüzsüz ve genç bir görünüm kazanır. Nar içerdiği bileşenler sayesinde hem kolajen yapısını bozan enzimleri yok eder, hem de elastin ve kolajen üretimini destekler. Bizden söylemesi böylesine etkilisi zor bulunur. Sıkı bir cilt için verdiğimiz maske tarifini sizlerde evinizde rahatlıkla deneyebilirsiniz hadi şimdi maskenin yapılışına geçelim.

Malzemeler

  • 1 Tatlı Kaşığı El Kremi
  • 1 Tatlı Kaşığı Beyaz Kil
  • 1 Tatlı Kaşığı Pirinç

Hazırlanışı

Narın cildi sıkılaştırması etkisinden yararlanmak için önce geniş bir kaba 1 tatlı kaşığı öğütülmüş olan pirinci koyun. Beyaz kili ve el kremini de ardından ekleyip bütün malzemeleri iyice karıştırın. Hazır olan maskeyi dairesel hareketler ile masaj yapar gibi tüm cildinize uygulayın. Uyguladıktan sonra 15 dakika bekletip daha sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Cilt sıkılaştırıcı nar maskesini haftada bir defa uygulayabilirsiniz. Cildiniz hassas ise maskeyi 15 günde 1 defa yapmanız cildinizin tahriş olmaması bakımından daha fayda sağlayacaktır.