Cildim pırıl pırıl olsun her zaman bakımlı olayım diyenler için bir haberimiz var sırada. İşte hayatınızı kolaylaştırcak ipuçlarımız…

Çatlamış ve kuru dudaklar 

Çatlamış ve kuru dudakları onarmak için pahalı dudak fırçaları ya da dudak balsamlarına harcama yapmak yerine etkili çözümü kendiniz bulabilirsiniz. Dudaklarınızı yumuşatmaya yardımcı olması için şunları yapın: 3-5 dakika boyunca diş fırçası yardımıyla diş macunu ve bal ile dudaklarınızı fırçalayın. Hareketleriniz yumuşak ve hafif olmalı.

Kuru ve çatlak topuklar 

Kuru ve çatlak topuklarla karşı karşıyaysanız size önereceğimiz basit bir yöntemimiz var. Limon kuru ve çatlak topuklarınızdan kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Malzemeler 

Bir yarım limon ve nemlendirici krem
Limonu kesmeniz, topuğunuza koymanız ve bir çorapla örtmeniz gerekiyor. Nemlendirici krem, işlemin sonuçlarını mühürlemeye yardımcı olur. Bu işlemi topuklarınızı limon dilimleriyle ovarak da gerçekleştirebilirsiniz.

Yüzdeki tüylerden kurtulmak için 

Size bütçenizi yormayacak, Hintli kadınların kullandığı bir yöntemi söylüyoruz! 2 yemek kaşığı zerdeçal ve eldiven. Zerdeçal ve suyu karıştırın ve macunu tüyleri çıkarmak istediğiniz bölgelere uygulayın. Güzelce dağıttıktan sonra yaklaşık yarım saat bekletin ve sonra soğuk suyla yıkayın. Birkaç seanstan sonra tüyle daha ince hale gelecek ve sonra tamamen yok olacak.

Siyah noktalar için jelatin

Cildinizi basit bir ev maskesi yardımıyla temizleyerek, can sıkıcı siyah noktalara veda edin. Bir küçük paket toz jelatin (kokusuz olmalı, çünkü aromatize jelatin cildi renklendirebilir), birkaç çay kaşığı süt. Malzemeleri karıştırın, mikrodalgada 10 saniye ısıtın ve sorunlu bölgeye 15 dakika boyunca uygulayın. Kuruduktan sonra soyun.