Ne yazık ki, bu virüs vücuda girdiğinde, kaybolmaz, sadece sinir hücrelerinde yaşar. Ve bu yaraların bazıları çok acılıdır. Bizde Nar Güzellik Merkezi olarak sizler için uçuğa iyi gelen doğal yöntemleri bu haberimizde derledik…

Sarımsak

Sarımsak , güçlü bir doğal antimikrobiyal potansiyele sahiptir ve iyileşme süresini kısaltır. Erken bir karıncalanma evresinde kullanırsanız ve görünmeden önce kabarcıkları yakalarsanız, bunların gelişmesini önleyebilir.

Meyan kökü

Meyan kökü, yıllardır şifa verici bir ürün olarak kullanılmıştır ve antiviral olarak kabul edilen glisirizik asit içerir. Meyan kökü ekstraktını doğrudan ağrılı merhem olarak uygulayabilir ya da içten kapsüllere alabilirsiniz.

Aloe vera

Aloe vera antibakteriyel bir ürün olarak çok etkilidir ve soğuk yaralara neden olmamakla birlikte, aloe uygulamak çok olası bir enfeksiyonu önleyecektir. Bu bitki aynı zamanda ağrı ve rahatsızlığı gidermek ve iyileşmeyi hızlandırmak için çok etkilidir.

Uçucu yağlar

Nane ve çay ağacı esansiyel yağları antiviral, antibakteriyel ve antiseptik özellikleri ile bilinir ve bazı araştırmalar bu yağların erken aşamalarda uygularsanız yaraların gelişmesini durdurabileceğini gösterir.

Ekinezya

Ekinezya, en soğuk bağışıklık sistemi uyarıcılarından biridir; Sıvı, tentür veya hap gibi farklı formlarda düzenli olarak alınabilir.

C vitamini

Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi önemli bir anahtardır. C vitamini iyi bilinen bir antioksidan ve bağışıklık güçlendiricidir.

E Vitamini

E Vitamini hasar görmüş cilt hücrelerini yenilerken onarmaya ve büyütmeye yardımcı olarak hızlandırır. Bunu elde etmenin iki yolu vardır: E vitamini yağını doğrudan hasarlı cilde uygulayabilir ya da yüksek miktarda E Vitamini içeren yiyecekler tüketebilirsiniz.