Bir zamanlar moda olan makyaj teknikleri,  artık yapay görünüm oluşturduğu ve son zamanlarda en trend makyaj tekniği olan doğallığa geri dönmenin zamanı artık geldi… Peki ya bunlar neler? Yapılması gereken ve yapılmaması gerekenler hakkında sizler için araştırma yaptık gelin birlikte bakalım…

Kontürleme işlemine artık veda etme zamanı geldi. Doğallıktan uzaklaşarak başka bir yüze sahip olmanıza neden olan kontürleme işlemini, sadece bir allık yardımıyla uygulayarak yüzünüzü daha doğal bir şekilde ince gösterebilirsiniz.

Strobing yöntemi ile yanaklarınızın ve gözlerinizin iç köşelerini yanar döner göstermekten vazgeçin. Aydınlatıcı yardımıyla daha hafif hareketler ile doğal bir görünüm oluşturun.

Çok kalın, simsiyah ve belirgin açılı kaşlar yerine daha doğal görünümlü kaşları tercih etmeye başlayın. Aynı zamanda makyaj ile şekillendirilerek yapay duran bu kaşlar, sizin yaşınızı da olduğundan büyük gösterir.

Göz altlarına aydınlık katmak için kullanılan beyaz pudra yöntemi artık eskisi gibi havalı durmuyor. Doğallıktan tamamen uzaklaşmanıza neden olan aşırı beyaz pudra kullanımı, aynı zamanda fotoğraflarda da kötü çıkmanıza neden oluyor.

Dudaklarınızı daha büyük göstermek için dudak kalemini abartarak kullanmak ve dudak çizginizin üstüne kadar ruj sürmek, sizin kötü bir görünüme sahip olmanıza neden oluyor. Eğer dudaklarınızı daha dolgun göstermek istiyorsanız dudağınızın tam ortasına parlatıcınızı sürerek de istediğiniz amaca ulaşabilirsiniz.