Mayonez evlerimizin hatta tüm dünya mutfaklarının vazgeçilmezi. Ve hatta sosların en popüleri. Karşımıza en çok fast food restoranlarında çıksa da güzellik sektörününde de önemli bir yere sahip Bunu duyunca bizde Nar Güzellik Merkezi olarak bu kullanım alanlarını derledik.

Tırnak bakımı

Tırnaklarınız kırılgan veya kırılmaya eğilimliyse mayonez ile evde manikür yapmayı deneyin. Tırnaklarınıza mayonezi sürün ve 5 dakika bekleyin, ardından durulayın. Bu yöntem tırnaklarınızın daha güçlü ve daha sağlıklı görünmesini sağlar.

Cilt nemlendiricisi

Eğer cildiniz çok kuru ise mayonezin içine bir çay kaşığı saf zeytinyağı ekleyin. Karışımı kuru bölgelerinize sürün ve yaklaşık 10 dakika bekletin. Ardından nemli bir bezle silerek temizleyin. Mayonezdeki yağ ve sirke cildinizi nemlendirir ve dökülmesini önler.

Güneş yanığı tedavisi

Vücudunuzda oluşan güneş yanıklarını ve ağrılarını anlık hafifletmek istiyorsanız, etkilenen bölgelere mayonez uygulayabilirsiniz. Mayonez hasarlı bölgeyi rahatlatır, nemlendirir ve yanma hissini giderir. Mayonezdeki sirke, acıyı uyuşturmak için doğal bir anestezi sunar.

Sakız çıkarıcı

Özellikle saçınıza yapışan sakızı rahatça çıkarmanızı sağlayarak yöntemlerden biri de mayonezdir. Saçınızın hasarlı bölgesine küçük bir miktarda mayonez uygulayın ve elinizle ovarak masaj yapın. Bu sayede mayonez sakızı gevşetecek ve bir iz bırakmadan çıkmasını sağlayacaktır.

Saç kremi

Kuru ve elektrikli saçlara sahipseniz, mayonez bu konuda size yardımcı olacaktır. Tek yapmanız gereken şey günlük saç kreminizi mayonez ile değiştirmektir. Mayonezdeki yumurta sarısı ve sirke saç derisini pul pul dökerken saçların büyümesini sağlayacaktır. Sonuç olarak daha yumuşak ve sağlıklı parlak saçlar elde edebilirsiniz.