En çok sevdiğiniz maskaranız kurudu mu? Üzülmeyin çünkü sizlere vereceğimiz ipuçları sayesinde yeniden kullanabileceksiniz. Kuruyan maskaranızı çöpe atmak zorunda değilsiniz. Makyajın vazgeçilmez parçası gözlerin belirginleşmesini sağlayan maskaraların en büyük sıkıntısı çok çabuk kurumaları. Evdeki malzemelerinizle hızlıca kuruyan maskaranızı düzeltebilir, ömrünü uzatabileteceksiniz.

Yapmanız Gereken Bazı İpuçlarını Sizler İçin Hazırladık

GÜL SUYU

  • Kuruyan maskaranızı düzeltmek için gül suyu kullanabilirsiniz. Maskaranızın fırçasına gül suyu damlatın ve sonra fırçayı maskara kabınıza batırıp çıkarın. Hızlıca çözüldüğünü göreceksiniz.

ZEYTİNYAĞI

  • Kuruyan ya da sertleşmeye başlamış maskaranıza bir iki damla zeytinyağı ekleyin ve rimel fırçası yardımıyla karıştırın. Zeytinyağı kuruyan maskarayı düzeltirken aynı zamanda kirpiklerinizi de besleyecektir. Ancak 2 damladan fazla zeytinyağı damlatmamaya dikkat edin aksi takdirde maskaranız bir anda çöp olabilir.

BADEM YAĞI

  • Badem yağının kirpikleri beslediğini, gürleştirdiğini bilmeyen yoktur. Tıpkı zeytinyağı gibi badem yağını da sadece birkaç damla olmak kaydıyla maskaranıza ekleyebilirsiniz.

KAYNAR SU

  • Kuruyan maskarayı düzeltmenin bir başka yolu ise kaynar sudan yardım almak olacaktır. Bir kapta su kaynatın ve maskaranızı, ağzı sıkıca kapalı bir şekilde, kaynamış suyun içine bırakın. Su soğuyana kadar maskaranız kabın içinde kalsın. Sıcak su, kuruyan rimelin çözülmesine yardımcı olacaktır.