Makyaj yaparken dikkat edilmesi gerekenler, her şeyden önce cilt bakımı ve doğru ürün kullanımıyla ilgili detaylarda gizlidir. Cildiniz temiz, sağlıklı ve canlı olmadığı müddetçe hangi ürünü kullandığınızın hiçbir önemi yoktur. Hangi ürünü kullanırsanız kullanın, bozuk cildiniz kendini gösterecek ve hangi tonda olursa olsun soluk duracaktır. Bu yüzden “kış makyajı nasıl yapılır?” sorusuna cevap olarak verilecek ilk cevap; cilde iyi bakarak, olmalıdır. Cildinize uygulayabileceğiniz bakım önerilerini Nar Güzellik Merkezi olarak sizlere sunmuştuk, doğal maske önerileriyle bakım yapabilir ve sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz.

Kış makyajı tonları üzerinden devam edersek, kışın, bireyler üzerinde yarattığı masumiyet, duygusallık, derinlik makyaj tonlarına da yansıtılmalıdır. Ruh ve enerjiyle uyumsuz olan makyaj, ifadenin üzerini kapatmaya çalışan bir maskeden farksızdır. Dolayısıyla, kış makyajı yapılışı hususunda dikkat edilmesi gerekenlerin başında, tonların, enerjinizi yansıtması gerekliliğidir. Kış makyajı yapılışı konusunda dikkat edilmesi gereken diğer nokta da sağlıklı ürünlerin kullanılması gerekliliğidir. Bu, her ne kadar her dönem makyaj ürünleri için geçerli olsa da kışın ayrı bir önem, vardır çünkü kış aylarında yapılan bakım, yaz aylarının tahrip edici özelliğine karşı önlem niteliğinde olur.

Kış makyajı tonlarını ayrı bir makalede tek tek ele alacağız fakat bu makalede anlatmak istediğimiz en önemli şey sizin ve mevsimin ruhunu ciddiye almanızla ilgilidir. Kendinizi ve mevsimi ciddiye alarak makyaj tonlarını belirleyin ve makyajı bir maskeden çok bütünleyici ışıltıya çevirin.