Bakışları, yüzdeki ifadeyi değişmesini sağlayan en önemli unsur kaştır. Bazı insanlar da, kaş aldırırken farklı birine güvenme konusunda sorunlar yaşar. İşte, kaş alırken dikkat etmeniz gerekenler…

  • Kaşlarınızı duştan sonra almak daha iyi olacaktır çünkü cildinizin hassaslaşması sebebiyle kaş alırken daha az acıyacaktır. Bu da, hata yapma oranınızı daha aza indirecektir.
  • Aynaya hangi açıdan baktığınız çok önemli. En doğru açı için aynayı mutlaka camın önüne taşıyın ya da karşınızda gerçekten güçlü ve her noktaya eşit dağıtacak ışıklar olmasına dikkat edin. Aynaya baktığınız zaman mutlaka en küçük tüyleri bile görmelisiniz.
  • Cımbız seçimi çok önemli! Kaliteli, ucunun küt ve kalın olması gerekli özelliklerinden. Bazen küçük tüylere bu cımbızla ulaşamazsınız. Böyle zamanlarda daha ince uçlu ama yine küt cımbızlar yardımcı olacaktır.
  • İlk yapmanız gereken kaşlarınızı yukarı doğru taramak. Daha sonra, daha uzun olanları dikkatli bir şekilde küçük bir kaş makasıyla kesmeye başlayın. Kaşlarınızı aşağıya tarayın ve uzun kalan kıllar varsa onları tekrardan dikkatli bir şekilde kesin. Kaşlarınızın orta kısımlarının boyunu kısaltmalısınız. Uç kısımlarını aşağıya doğru taradığınız için bu çok belli olmayacaktır.
  • Kavisli yapmak istiyorsanız genellikle her insanın yüzünde doğru hiza göz bebeğidir. Böylece 2 kaşınız eşit olacaktır.
  • Son olarak kaş ortasını almaya başlayabilirsiniz. Kaş ortasına denk gelen kılları yukarı doğru tarayın ve ortada kalan kısımları iyice alın. Burnunuzun yanından bir kalemle hiza alarak nereye kadar almanız gerektiğini kolayca anlayabilirsiniz.