Her kadın canlı ve parlak saçlara sahip olmak ister . Peki ya kabarmış saçlar için ne yapılabilir? Çoğu kadının karşılaştığı sorunlardan biridir kabarmış, bakımsız ve elektriklenmiş bir görüntüye sahip olmak. Aşırı kuruluk, saçlarınızın besleyici madde eksikliği nedeniyle kendi doğal yağ ve esnekliğini kaybettiğinde ortaya çıkar. Nar Güzellik Merkezi olarak bizlerde sizin için kabarık saçlarınızı nemlendiren ve yok eden maske tarifleri paylaştık. İşte kabarmış ve elektriklenmiş saçlar için maske tarifleri…

Muz ve limon maskesi 

Oldukça basit malzemelerden yapılan bu doğal krem, ölü hücreleri ortadan kaldıracak ve kafa derinizin pH değerini düzenleyecek olan antioksidanlar ve sıkılaştırıcı maddelerle doludur. Bu besleyici içerik, saçlarınızın doğal nem üretimini artırır ve rahatsız edici kabarıklığı kontrol etmenize yardım eder.

Malzemeler
– 1 tane olgunlaşmış muz
– Yarım limonun suyu

Muzu püre haline getirip sıkmış olduğunuz yarım limonun suyu ile karıştırın. Saçlarınızı ıslattıktan sonra birkaç kısma ayırarak köklerden uçlara doğru uygulayın. Durulamadan önce 30 dakika bekletin. Bu işlemi haftada en az üç kere tekrarlayın.

Bal ve yoğurt maskesi 

Bir diğer kabarık saçlar için yapabileceğiniz maske; bal ve yoğurtta bulunan besleyici maddeler kabarma eğiliminde olan kuru saçları nemlendirmeye yardımcı olur. Her ikisinde bulunan besleyici maddeler kafa derisi pH değerini düzenler ve saç kaybına neden olacak saç tellerindeki herhangi bir zayıflığı azaltır.

Malzemeler

– 3 yemek kaşığı bal
– Yarım kase yoğurt

Bal ve yoğurdu karıştırın. Bu maskeyi ıslak saça, köklerden uçlara doğru uygulayın. 40 dakika beklettikten sonra durulayın. Bu işlemi haftada iki veya üç kere tekrarlayın