Japon kadınlarının ne kadar doğal ve genç göründüklerinin farkındasınızdır. Çok tuhaf olsa da Japon kadınları kaç yaşında olurlarsa olsunlar şişmanlamıyor, gençliklerinden, güzelliklerinden asla taviz vermiyorlar. Bu nasıl oluyor peki gelin hep birlikte öğrenelim…

Japon kadınlar kadar güzel bir cilde sahip olmak istiyorsanız;

O zaman yapmanız gerekenler

  • Temizleyiciyi veya kremi ellerinizde ısıtın. Fırça yardımıyla kremi çenenizden kulaklarınıza, burnunuzdan yanaklarınıza, kulaklarınıza ve şakaklarınıza doğru yayıp yedirin. Tüm bunlar hafif masaj hareketleriyle ve 3 kez yapılmalıdır. Ancak kremi sadece bir kez uygulamalısınız.
  • Japonya’daki insanlar antik çağlardan beri onsens denen termal kaplıcalarda banyo yapıyorlar. Bunun vücudu mineral bakımından zenginleştirdiğine, kan dolaşımını artırdığına, sağlıklı uykuya neden olduğuna inanılıyor.
  • Japon kadınlar ayrıca en az yarım gün telefonlarını kapalı tutup birkaç saat radyasyondan uzak kalıyor. Banyoda sık sık kese yapan Japon kadınlar uzun bir süre boyunca kaslarının rahatlaması için ılık suda yatıyor. Banyodan sonra ciltlerini vücut yağıyla yağlıyorlar. Bu uygulamaları düzenli yapıldığında lenf akışı iyileşir, kas spazmları rahatlar ve stresi azaltır.
  • Cilt beyazlatma için kullandıkları pirinç unu ve sütünden yapılan karışım geçmişte kalsa da hala buna bağlı kalıyorlar. Japon kadınlar ciltlerini korumak için güneşten uzak duruyorlar. Bu nedenle ultraviyole ışınlarından korunmak için yüksek bir güneş koruyucu krem kullanıyorlar. Japon kadınların ciltlerine baktığınızda bunun gerçekten işe yaradığını fark edebilirsiniz.
  • Haftada en az bir kez cildin nefes alması ve dinlenmesi için makyaj yapmazlar. Bu günde sadece temizleyici ve nemlendirici kremler kullanmayı tercih ederler.
  • Japon kadınlarının beslenme sisteminin ana ilkelerine uyabilirsiniz. Hepimizin bildiği ve çok önemli bir şey olan günde en az 1,5 litre su içilmelidir. Bir beslenme takvimine göre yemek yiyin. Abur cuburu hayatınızdan çıkarın. Vitamin eksikliğiniz varsa doktorunuza başvurarak ek takviye alın. Daha fazla deniz ürünleri ve sebze tüketin. Günde mutlaka bir defa yeşil çay için.