Eğer kaşlarınızla seyrelme, dökülme sorunları var ise uzmanlar kaşlarınıza bakım yaparak güçlendirebileceğinizi ve bu sorunların önüne geçebileceğinizi işaret ediyor.

Kaşların farklı pek çok sebebe bağlı olarak dökülebileceği üzerinde duran uzmanlar, kadınları mutsuz eden bu durumun aslında önüne geçmenin basit yöntemlerle mümkün olduğunun altını çiziyor.

Evde kendi kendinize uygulayacağınız yöntemlerle biraz emek vererek sağlıklı kaşlara sahip olmanız mümkün. İşte sağlıklı kaşlara giden o yöntemler:

Tıpkı saçlarda olduğu gibi kaşlarında kan akışından etkilenen tüyler olduğunu belirten uzmanlar, bu nedenle kaşlarınıza masaj yapmanız önemli olduğunu savunuyor. Nazik hareketlerle, fazla bastırmadan 10-15 defa yapılan masajın son derece etkili olacağını kaydeden uzmanlar, bu masaj sayesinde kaşlarınıza kan akışını hızlandıracağınızı ve oksijenlenen kaşların uzayamaya başlayacağını belirtiyor.

Kaşlara yapılan masaj kadar hint yağı kullanmanın da kaş sağlığı açısından önemli bir püf noktası olduğunu vurgulayan uzmanlar, Hint yağını zeytinyağı ile karıştırarak yedirmenin ve karışımın yaklaşık beş dakika kaşlarda kaldıktan sonra durulanmasının büyük etki taşıdığını savunuyor.

Yağlı ve yumuşak yapısı ile cilde ferahlık veren vazelinin, kaş bakımında kullanılmasının kaşlarında seyrelme ve dökülme sorunu bulunanlar tarafından uygulanması gerektiğini kaydeden uzmanlar, parmağınıza veya temiz bir pamuk parçasına koyacağınız vazelini, kaşlarınızda uzamasını istediğiniz bölgeye sürmenizi tavsiye ediyor.

Dıştan yapılacak tüm bu müdahalelerin yanı sıra sağlık kaşlara sahip olmanın sağlıklı beslenmeden geçtiğini de hatırlatan uzmanlar, hücrenin yapıtaşlarından biri olan proteinin yeni kaş oluşumuna yardımcı olduğunu, bu nedenle yumurta, yeşil mercimek, tavuk eti, kırmızı et, yoğurt, süt, badem gibi yüksek protein kaynaklarının sofralardan eksik edilmemesi gerektiğinin altını çiziyor.