Her kadının hayalidir güzel görünen , bakımlı , hacimli bir saça sahip olmak bunun için gereken ilgiyi çok sevdiğimiz saçlarımıza göstermeliyiz.

Hem uzun hem de sağlıklı saçlarınız olsun istiyorsanız ya da saçlarınızı kısa kestirip pişman olduysanız Nar Güzellik Merkezi’nden  şimdi sizlere tavsiyeler.

2 –  Saçlarınız Kestikçe uzar
Çoğumuz saçlarımızı kestirmekten korkuyoruz. Çünkü güvenerek gittiğimiz kuaförümüz saçımızı istediğimizden daha çok kesebiliyor ve bir anda kısa saçlı halimize alışamıyoruz. Ancak saçlarınızın uçlarındaki kırıkları aldırmanız daha sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlar. Sağlıklı bir saç ise daha hızlı uzar.

3 – Saç kremini ihmal etmeyin
Şampuan saçımızdaki kiri ve yağı arındırır, saç kremleri ise besleyici özelliğiyle saçlarımıza o istediğimiz sağlıklı ve parlak bir görünümü sağlar. Saçınızın doğal yağ dengesini bozmamak için banyo rutininizde ara ara şampuan adımını atlayın. Sadece az miktarda saç kremi uygulayın.

5 – En son soğuk suyla yıka
Duştan çıkmadan önce birkaç saniye saçınızı soğuk suyla durulayın. Bu sayede ısıdan kaynaklı saç yıpranmasının önüne geçmiş olur ve nemi saçınıza hapsedersiniz. Ayrıca çok sıcak suyla saçınızı yıkamak hem saçlarınızı yıpratır hem güçsüzleştirir.