Saç, kadınların en çok önem verdiği aksesuarlarındandır. Kimi kadınlar kısa saçları severken, kimi kadınlar uzun saçlarını kesmeye kıyamazlar. Olur da bir gün kuaförünüz saçlarınızı sizin istediğiniz boyda kesmezse sakın üzülmeyin çünkü Nar Güzellik Merkezi Sizler için bazı kürler hazırladı. Peki saç nasıl hızlı uzar? Saç uzatan yağlar nelerdir? Hızlı uzaması için ne yapmalı? Bu soruların cevabı şimdi sizlerle…

Evinizde, elinizin altında olan ya da düşük maliyetle satın alabileceğiniz ürünler ile saçlarınız kısa sürede daha hızlı uzayabilecek. Erkekler için de kadınlar için de süreçsel olarak farklılıklar olsa da hızlı saç uzaması için uygulayabileceğiniz pratik yöntemler var.  Peki ya bunlar neler?

Saçlarınızı Tarayın

Saçlarınızı taramanın saç uzamasına nasıl etkisi var? Saçlarınızı taramak saç diplerinize masaj yaparak kan akışını hızlandırmanızı ve böylece saçlarınızı beslemenizi sağlayacaktır. Beslenen saçlarınız ise daha hızlı uzama gösterecektir. Geniş dişli fırça seçerseniz de, saçlarınızı tararken kırılmaktan kurtarmış olursunuz.

Üzüm Çekirdeği Yağı ve Çörekotu Yağı Kürü

Saçlarınızı uyumadan önce mutlaka tarıyorsunuzdur. Zira bu saç uzatma yöntemleri için oldukça önemli bir uygulamadır. Saçlarınızı her gece taradıktan sonra sadece diplerine birer çay kaşığı üzüm çekirdeği yağı ve çörekotu yağını ekleyerek uygulayın. Bu şekilde sabaha kadar yağlar saç köklerinizde kalmalı ve etki etmelidir. Sabah uyandığınızda duş alıp saçlarınızın son durulama suyuna elma sirkesi ekleyerek durulayın. Bu saç uzatma yöntemini gün aşırı denemenizi tavsiye ediyoruz.

Elma Sirkesi

Saçlarınızı ne sıklıkta yıkıyor olursanız olun elma sirkesini kullanın. Fakat bahsettiğimiz elma sirkesi marketlerde satılan ve doğal olmayan elma sirkesi değil. Mutlaka organik veya ev yapımı olmalıdır. Duş sırasında bir kova su hazırlayın ve içerisine bir çay bardağının yarısı kadar elma sirkesi ekleyin. Son durulama suyu olarak yalnızca saçlarınızı bu su ile durulayın. Saçlar hem kepeksiz hem parlak hem de çok çabuk uzamaya başlayacaktır.

Tatlı Badem Yağı ve Sarımsak Saç Uzatma Kürü

Sarımsağın saç köklerini canlandırarak beslediğini birçok kaynaktan görmüş ve duymuşsunuzdur. Hem yeni saç oluşumunu destekliyor hem de saçların dökülmesini engelliyor. Bu sayede saçlar daha hızlı uzarken yıpranmalar da ortadan kalkmış oluyor.

Saç uzatma yöntemleri konusunda ilk olan bu yöntem için bir diş sarımsak ve iki tatlı kaşığı tatlı badem yağı gerekiyor. Sarımsağı iyice ezin ve iki tatlı kaşığı tatlı badem yağına ekleyin. Bu karışımı mümkünse 2 saat kadar oda sıcaklığında bekletin ki sarımsağın özü badem yağına iyice karışmış olsun.

Sonrasında saç köklerinize sürün. Saçlarınızı hava almayacak şekilde streç film ile sarın ve bekleyebildiğiniz kadar uzun süre bekleyin. Eğer zamanınız yoksa saç kurutma makinesi ile beş dakika boyunca kürün saç diplerinizde çalışması için ısı uygulayın.

Not: Bu yöntemi her hafta 2 defa uygulayın.