Çoğu zaman genetik faktörlerden dolayı ortaya çıkan gözaltı morlukları yorgunluk, düzensiz beslenme ve uykusuzluk  gibi çeşitli sebeplerden dolayı ortaya çıkabilmektedir ve bu da kötü bir görünüme neden olur.

Ancak bu görünümü düzeltmek ve daha sağlıklı gözaltlarına ulaşmak mümkün. Doğadan gelen mucizeler gözaltınızdaki yorgun görünümü azaltmak için hem hesaplı hem de etkili bir yardımcı olacaktır.

Evde yapacağınız salatalık ve nane karışımı ile yorgun gözaltlarınıza aydınlık katabileceksiniz.. Bu maske aynı zamanda gözaltlarınıza B vitamini takviyesi yaparak gözaltı şişkinliği ve halkalarını azaltacaktır. Salatalık, gözaltı bölgesindeki tahrişi önlerken, nane ise cildinize yumuşaklık verip kan akışını arttıracaktır.

Hazırlanışı;

Beş nane yaprağı ve yarım salatalığı blender yardımı ile bir arada parçalayarak püre haline getirin. Ardından bu karışımı gözaltlarınıza sürün ve bekleyin. Karışımın istediğiniz süre boyunca gözaltlarınızda bekletebilirsiniz. Ancak salatalık ve nanenin cildinize etki etmesi için en az 15 dakika bekletmelisiniz. Son olarak sıcak su ile cildinizden temizlediğiniz maskenin gözaltlarınıza aydınlık ve pürüzsüz bir görünüm verdiğini göreceksiniz.