Makyajların vazgeçilmezi , gözleri ortaya çıkaran eyelinerı nasıl kullanmamız gerekiyor?Gelin hep beraber doğru makyaj yapmak için ilk önce göz şeklimize uygun eyeliner hangisiymiş öğrenelim.

Çekik gözler

Göz kapağınız küçük olduğundan, eyelineri mümkün olduğunda kirpik çizgisine yakın sürün. Kalın bir eyeliner kalemi sizin için harika bir araçtır. Gözlerinizin daha küçük görünmesine sebep olacağından gözaltlarınıza eyeliner sürmekten kaçının.

Küçük göz kapakları

Göz kapaklarınıza kalem çekmek gözünüzün daha küçük görünmesine sebep olur. Bu yüzden sadece kirpiklerinizin arasındaki boşlukları doldurmak için gözünüzün iç kısmına kalem çekin. Daha sonra gözlerinizin daha parlak ve büyük görünmesi için şampanya tonlarındaki bir aydınlatıcıyı gözpınarlarınıza uygulayın.

Düşük göz kapakları

Alt kirpik çizginize kalem çekmekten kaçının. Gözlerinizi kaldırmak için ‘cat eye’ makyajını deneyin. Eyelinerınızın kuyruğunu kaşınızın en yüksek noktasına denk gelecek şekilde başlatın ve hafifçe yukarı doğru çekin. Gözünüzün hafifçe dışına doğru uzanan bir eyeliner gözlerinizi daha kalkık gösterecektir.

Yuvarlak gözler

Yuvarlak gözlere gözü uzatacak bir eyeliner çekmeniz gerekir. Gözünüzün dış köşelerine odaklanın. Üst ve alt kirpik çizgilerinin üçte ikisine kalem çekerek başlayın ve bu kalemi gözünüzün dış köşesinde birleştirin. Daha egzotik bir görünüm için eyelinerinizi şakaklarınıza doğru uzattığınızdan emin olun.

Badem gözler

Eğer badem gözlere sahipseniz her eyeliner şekli size yakışacaktır. Ancak göz şeklinizi en güzel gösterecek eyeliner gözün iç kısmında ince başlayıp dış üçte birlik kısmında kalınlaşan eyelinerdir. Daha dramatik bir etki için eyelinerinizin kuyruğunu hafifçe yukarı doğru çekin.