Uykusuzluğumuzu, biyolojik yaşımızı en kolay ve belki de en çabuk kendini belli eden bölgemiz gözlerimiz ve göz çevremizdir. Cildimizin bütünü hava şartlarına, yaş grubunun getirdiği özelliklere ve uygulanan bakıma göre etkiye tepki şeklinde cevap verir.

Diğer bir ifadeyle hava şartlarının çetin olduğu yerleşim yerlerinde cildimiz bu durumdan daha çabuk etkilenir. Ya da cildimiz devamlı ve doğru bakıma ihtiyaç duyar, eğer ihtiyacı olan bakım basamaklarını uygulamazsanız zaman içinde ciltte yıpranmalar hissedilir.

Göz çevresi, dış etkenlere en açık hassas bölge olması özelliğiyle kırışıklıkların en çabuk oluştuğu bölge olarak bilinmektedir. Bu noktadan hareketle gerekli bakımın yapılması, bu bakımın yapılırken özenle ve titizlikle uygulanması oldukça önemlidir.

Göz kremi nasıl uygulanır?

  •  Her cilt tipi kendine has özellikler içerir. Cilt tipinizi belirleyerek göz çevresi bakımınız için ilk adımı doğru şekilde atmış olursunuz.
  • Kırışıklıklara en açık bölge olması nedeniyle göz çevresi her daim yeterli oranda nemli kalabilmelidir. Yani göz çevresi için seçtiğiniz ürün bu bölgeyi yeterli oranda nemlendirebilmelidir.
  • Göz çevresi için uygulayacağınız krem miktarı önemli bir ayrıntıdır. Her iki göz çevresi için birer pirinç tanesi büyüklüğünde krem günlük ihtiyacınız için yeterli olacaktır.
  • Kremi göz çevresine serçe parmağınızla uygulamak en doğru uygulama şeklidir. Bu parmağınızı kullanmakta zorlanıyorsanız yüzük parmağınızı da kullanabilirsiniz.
  • Gözün dış köşesinden başlayarak göz pınarına doğru hafif hareketlerle ve bastırmadan kremi uygulayın.
  • Göz altı morlukları için krem uygulaması yapacaksanız göz pınarından başlayarak göz pınarının aşağısındaki kemiğe kadar uygulayın. Uygulamayı yaparken küçük hareketler şeklinde uygulamaya çalışın. Tüm göz çevresine uygulamayın.