Kusursuz  ve güzel görünen bir makyajın en önemli özelliği fondötenin pürüzsüz gözükmesidir.  Fondötenin pütür pütür olması sık yaşanan makyaj sorunlarından biridir. Hepimiz istiyoruz ki cildimize fondöten sürünce pürüzsüz dursun, pul pul dökülmesin veya pütür pütür olmasın. Peki fondötenin pütür pütür olmaması için neler yapılmalı?

Çok basit ve uygulaması kolay bir cevabı var aslında; nemlendirici sürmediğinizden fondöteniniz bu görünüme neden olur. Fondöten sürünce yüzüm pul pul oluyor diyenlerin yaptığı en büyük hatalardan biri cildiniz nemlendirmemek. Fondöten ciltteki kusurları kapatmak için uygulanan bir makyaj malzemesi. Cildiniz yeterince temiz ve nemli değil ise fondöten pütür pütür olur.
Peki Fondötenin Kusursuz Görünmesi İçin Öncesinde Neler Yapılması Gerekir?
Kusursuz bir makyaj öncesi için yapılması gerekenleri sizlere adım adım anlattık…
– Cildinizi yüz temizleme jeli ile güzelce yıkayın ve kurulayın. Havluyla kurularken fazla sert davranmayın ki tahriş olmasın.
– Cildinizi kuruduktan sonra özellikle su bazlı yağsız bir nemlendiriciyi cildinize sürün ve 10-15 dakika bekleyin. Cildiniz nemlendiriciyi emmeli ve fondöten için hazır hale gelmelidir.
Bu 2 basit adımı uyguladığınız da artık yaptığınız makyajınız yüzünüzde daha kusursuz bir görünüme kavuşacak…