Kadınların güzelliğini tamamlayan, vücutta en fazla dikkat çeken yerler arasında bulunan ellerin, dış etkenlere maruz kaldıkça, zaman içinde yıpranıp hassaslaştığını hatırlatan uzmanlar, bakımlı ellere sahip olmanın kadınlar için büyük önem taşıdığının üzerinde duruyor.

Kadınlar için bu nedenle el bakımının büyük önem taşıdığını kaydeden uzmanlar, bakımsız, kurumuş ellerin sizi yaşınızdan daha yaşlı gösterebileceğini de dile getiriyor. Özellikle ellerde meydana gelen güneş kaynaklı veya hastalıklardan kalmış lekelenmelerin mutlaka önüne geçilmesi gerektiğinin altını çizmekte fayda var.

Eğer sizde bakımlı ellere sahip olmak istiyorsanız güzellik rutininize mutlaka el bakımını da eklemeniz gerektiğini işaret eden uzmanlar, ellerin nem ihtiyacının karşılanmadığı takdirde çatlamaların başladığını ve derinin elastikiyetini kaybettiğini vurguluyor. Suyun vücudumuzun tüm organları için olduğu gibi cildimiz için de büyük önem taşıdığını paylaşan uzmanlar, bu nedenle günde en az 2 litre su tüketmenin şart olduğunu savunuyor. Her gün düzenli su tüketmeye başladığınızda cildinizdeki kuruluğun azaldığını gün be gün gözlemleyeceğinizi de ifade eden uzmanlar, el bakımının doğal yöntemlerle evde rahatlıkla yapılabileceğini de kaydediyor.

Ellerinizde biriken kir ve ölü tabakayı uzaklaştırmak için yapılması gereken ilk şeyin peeling maskesi olduğunu belirten uzmanlar, 4 çay bardağı süt ve 2 adet patates ile bunun yapılabileceğini dile getiriyor.

Haşlanan patatesleri bir kasenin içinde ezdikten sonra içine süt ilave edip karıştırmanızı ve bunu yüzünüze uygulamanızı tavsiye eden uzmanlar, yüzünüzü streç filmle sarıp bir süre böyle durduktan sonra ılık suyla temizlemenizin cildinizde peeling etkisi yaratacağını hatırlatıyor.

Vücudunuzdaki lekelenmelerle mücadelenin ise limon kullanılarak yok edileceğini belirten uzmanlar, evinizdeki basit malzemelerle cildinize bakım uygulamanın mümkün olduğunu asla unutmamanız gerektiğini işaret ediyor.