Gözler kalbin aynasıdır ama gözümüzün üstüne düşen ve yaşlı bir görünüme neden olan ‘düşük göz kapağı’ problemini nasıl ortadan kaldıracağız.

Ameliyat olarak mı?

Hayır düne kadar bu sorun için çözüm yolu olarak sadece ameliyat öneriliyordu. Bugün teknolojinin de yardımı ile ameliyat olmaksızın göz kapağındaki düşüklük problem olmaktan çıktığı gibi problemli bölgedeki kırışıklıklar, istenmeyen benler ve yağ bezeleri de aynı anda ortadan kaldırılabiliyor. Avrupa’da yaygın olarak kullanılan ve yakın zamanda Türkiye’de de uygulanmaya başlanan yöntemde, göz çevresine Plasma enerjisi veriliyor. Bu enerji sayesinde epidermis yani cildin en üst kendini yenileyebilen tabakası noktasal olarak buharlaştırılıyor, alt tabakalar yapılan işleme kasılarak cevap veriyor. Sadece uygulandığı alanda etki gösteren cihaz, çevre dokulara zarar vermediği gibi bu uygulama sayesinde göz kapakları gerilerek üst göz kapağını kaldırıyor. Ayrıca göz kenarlarındaki “kaz ayağı” adı verilen kırışıklıklar da azalıyor. Aynı seansta küçük ve yüzeysel olan ve genellikle çok sayıda olmasından ötürü rahatsızlık verdiği için istenmeyen benler de iz kalmayacak şekilde ortadan kaldırılabiliyor. Etkisi 4-5 yıl sürüyor

Tedaviyi uygulayan Saç, Cilt Bakımı ve Güzellik Uzmanı, Eğitmen Master Figen Aktosun, etkisi 4-5 yıl süren yöntem sonrasında dikkat edilmesi gerekenleri şöyle anlattı: “Uygulama yapılan yeri bebek sabunları ile temizlemek yeterli olacaktır. Kozmetik veya ilaç kullanmak yerine sıvı güneş koruyucu uygulanmalıdır.” Aktosun, bir de uyarıda bulundu: “Bu uygulamayı, bağışıklık sistemi hastalığı olanlar, cilt rahatsızlığı bulunanlar, uygulama alanında yara veya enfeksiyonu olanlar kullanmamalıdır. Hamilelere de bu uygulamayı önermiyoruz.” diyerek ameliyatsız birçok kötü görünümden kurtulmuş olmanızı sağlıyor.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir