Deniz tuzu doğru ölçülerde ve şekillerde kullanıldığında saçımızdan yüzümüze tüm güzelliğimiz için son derece faydalı bir hale dönüşür. Peki deniz tuzunu yani aslında ‘tuzlu suyu’ nasıl kullanmamız gerekiyor?  Gelin hep birlikte öğrenelim…

  • CİLT PROBLEMLERİ

Deniz tuzu cilt kuruluğu, egzama gibi sorunlarla başa çıkmanıza yardımcı olacak doğal bir üründür. Yüzünüzü düzenli olarak saf deniz tuzuyla yıkarsanız yumuşak ve pürüzsüz bir cilde kavuşursunuz.

  • ŞAMPUAN 

Özellikle yağlı saçlardan dolayı sıkıntı yaşayan kişiler deniz suyunu şampuan gibi kullanabilirler. Çok iyi bir yağ giderici olan tuz hemen yağlanan saçlarınızı bir miktar kurutarak yumuşatır ve sürekli yıkanma mecburiyetinden kurtarır.

  • SAÇLARA ŞEKİL VERİR

Deniz tuzu aynı zamanda çok iyi bir saç şekillendiricidir. Saçlarınıza doğal bir hacim ve dalga kazandıran deniz suyundan saç spreyi yapmak için bir miktar deniz suyunun içine düzenli olarak kullandığınız bir saç bakım yağını (hindistan cevizi ya da argan yağı gibi) eklemeniz yeterli.

  • SİVİLCELERLE SAVAŞIR

Cilt kirlendikçe ve yağlandıkça otaya çıkan sivilcelerden de deniz suyuyla kurtulmak mümkün. Cildinizde sivilceye neden olan bakterileri emen deniz suyu pürüzsüz ve sağlıklı bir cilde kavuşmanıza yardımcı olur.