Herkes cildinin kusursuz, sağlıklı ve genç görünmesini ister bunun için de çeşitli bakım kürleri, peelingler, maskeler vb. yapmaya çalışılır. Her şeyin fazlası zarar olduğu gibi bilinçsiz ve fazla bakım da cildimizde sorun yaratmaya, cilt bozukluğuna ve kötü görünüme neden olur . Bu yanlışları yapmamak için Nar Güzellik Merkezimizin sizler için hazırladığı yazıdan faydalanabilirsiniz.

Aşırı bakım

  • Hemen herkes cildine bakım yapmak amaçlı farklı kür ve bakım ürünleri kullanır. Fakat cilde haftada birden fazla peeling uygulamak ikiden fazla maske kullanmak cilde sadece zarar verir. Bununla beraber sık sık bakım ürünü değiştirmekte ciltte olumsuz etki bırakacaktır.

Sert davranmak

  • Cildi temizlerken en sık yapılan hatalardan birisi hızlı ve sert davranmanın cildi daha çok temizleyeceği kanısıdır. Cilt, neredeyse insan vücudunun en hassas noktasıdır bu yüzden sert hareketler ciltte bozulmaya neden olur.

Düzensiz uyku

  • Yetersiz uyku, vücudun salgılaması gereken hormonları salgılayamamasına sebep olur. Buda cildin ihtiyacı olan salgılardan mahrum kalması demektir.

Rutini aksatmak

  • Cilt temizliği rutinini aksatmadan ve şu şekilde gerçekleştirmek gerekir; İlk olarak sabun içermeye köpük jel veya bebek şampuanı ile yüz yıkanmalı. Ardından tonik uygulanmalı ve cilt biraz dinlendikten sonra nemlendirici krem sürülmeli.
  • Akşamda sabahki uygulamalar tekrarlanmalı makyaj temizlenmeli ve bu rutin mümkün olduğunca aksatılmamalı. Yapılan aksaklık ciltte bozulma, gözeneklerde kapanma vb gibi sonuçlar doğurur.