Son günlerde popüler olan birçok insanın cilt beyazlatma yöntemlerine başvurarak cilt renklerini açmaya ve daha sağlıklı bir görünüme kavuşmaya çalışıyorlar. Bunun sebepleri arasında günlük hayatta ve beslenme alışkanlıklarında yapılan bir takım hatalar sebebiyet verebiliyor. Doğal yollardan cilt beyazlatma yöntemleri nelerdir diye merak ediyorsanız sizler için cevaplarını hazırladık işte cevapları…

Ciltte neden lekeler oluşur?

Cildinizde meydana gelen koyu lekelerin nedenleri genellikle günlük hayatta yapılan bir takım hatalar; sigara, aşırı kahve ve kafein içeren ürünlerin tüketilmesi, güneş koruyucu kullanmamak, aşırı stres, yanlış kozmetik ürünlerinin kullanımı gibi bir takım hatalar ciltte koyu lekeleri beraberinde getiriyor.  Genellikle bu problemleri yaşayan insanlar cilt beyazlatma yöntemlerine başvuruyorlar.

Siz bunları kullanmak yerine doğal yollardan cildinizi beyazlatma yöntemlerini denemek istiyorsanız dilerseniz vereceğimiz önerileri değerlendirebilirsiniz. Şimdi sizlere doğal cilt beyazlatma yöntemlerinden bahsedeceğim.

Hindistan cevizi yağı ile cilt beyazlatma

  • Hindistan cevizi yağını tüm yüzünüze sürmek yerine rengini açmak istediğiniz bölgeye sürmelisiniz. Aksi takdirde yüzünüzü yağlandırıp sivilce problemlerinin ortaya çıkmasına neden olabilir. Hindistan cevizi yağını pamuk yardımıyla yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Bal ve badem maskesi ile cilt beyazlatma 

  • Bir tatlı kaşığı süt tozu ile bir tatlı kaşığı badem ve balı iyice karıştırın. Bu karışımı yüzünüze uygulayıp 10 dk bekletin. 10 dk sonunda yüzünüzü ılık su ile yıkayın.

Pirinç suyu ile cilt beyazlatma 

  • Pirinç suyu hem cildi beyazlatması hem de cildi beslemesi açısından oldukça önemlidir. Bir miktar pirinç suyunu suda haşlayın. Ilınmış olan suyu her gün tonik yardımıyla yüzünüze uygulayabilirsiniz. Kullananlar cildinde ciddi beyazlama etkisinin görüldüğünü söylüyorlar.
    Ancak vermiş olduğumuz cilt beyazlatma yöntemlerini uygularken bir takım kurallara dikkat etmeniz gerekir. Aksi taktirde yüzünüzü beyazlatmak isterken cilt sağlığınızdan olabilirsiniz.