Banyo sonrası hazır gözenekler açılmışken cilt bakım yapılması hem cildiniz açısından hemde sağlığınız açısından daha iyi olacak. Bu nedenle banyo sonrası cilt bakımı için neler yapabileceğiniz hakkında sizleri bilgilendireceğiz.

Banyo da özellikle kış aylarında yoğun buhar altında kalırsınız. Bu süreçte cildiniz tahmin ettiğinizden çok daha fazla nem kaybeder. Nem kaybını önleyebilmek adına mutlaka banyo sonrasında tüm cildi nemlendirmeniz gereklidir. Eğer siyah nokta sorununuz var ise, banyodan sonra yumuşayan cilde peeling yapmak oldukça doğru olacaktır.

Peeling sonrasında açılan gözeneklerin tekrar dolmaması adına burada dikkat edilmesi gereken nokta tonik yardımı ile gözenekleri sıkıştırmak, olacaktır. Çünkü bu şekilde açılan gözenekler kapanarak daha pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlayacaktır. Eğer banyo da peeling ve keseleme yaptıysanız, sadece tonik uygulaması yapmanız yeterli olacaktır.

Ayrıca tüm bu uygulamalardan sonra cildinizi bolca nemlendirmeniz gereklidir. Islak cilt genel olarak nemi daha iyi tuttuğu için banyo sonrası nemlendirici sürmek daha doğru olacaktır. Ancak burada unutmamanız gereken en önemli detay kesinlikle nemlendirici uygularken kuru cilde uyguladığınızdan bir miktar daha fazla ürün kullanmanız, olacaktır. Çünkü banyo sonrası cilt neme doyma ihtiyacı duymaktadır. O nedenle nem dengesi sağlamak adına bol nemlendirici tercih etmeniz doğru olacaktır.

Banyo Sorası Cilt Bakımı Gerekli midir?

  •  Herkes cildinin bakımlı, sağlıklı görünmesini ister ama bunun için cildine gereken önemi göstermez. Çoğu insan maalesef bu bakıma ve gereksinime gereken özeni göstermiyor ve gereksiz buluyor. Bu yüzden hayatın yoğun temposundan dolayı oluşan gerginliği üzerinden atmak isteyenler direk olarak çözümü banyoda arıyorlar. Aslında ne kadar doğru bir hareket gibi görünse bile eksik bir harekettir. Çünkü tüm bu yorgunluğu üzerinizden atmak ve buna paralel olarak sağlıklı olmak yapacağınız cilt bakımına da bağlıdır. Banyo sonrası cilt bakımı asla geri plana atılmaması gerekilen bir konudur.
  • Çünkü tamamen direk olarak hayatınızı etkileyen bir konudur. Kendi cildinize hak ettiği değeri vererek banyo sonrası cilt bakımı olayını eksiksiz olarak düzenli bir şekilde gerçekleştirdiğiniz zaman kendinizi çok daha sağlıklı hissedeceksiniz. Bu açıdan kullandığınız ürünlerin kalitesi ve sizin cildinize nasıl eti ettiği de gayet önemli bir konudur. Banyo sırasında yapmış olduğunuz bakımlar ne kadar önemli ve gerekliyse banyo sonrasında gerçekleştireceğiniz cilt bakımlarda bir o kadar önemli ve gereklidir.