Saçlarınızın her zaman hazır ve bakımlı durması sizleri ne kadar mutlu ederdi öyle değil mi? Uzun düz ve parlak saçlar istiyorsanız vereceğimiz bu maska tariflerinde aradığınız her şeyi bulmuş olacaksınız. Saçlarınızın sağlığı için doğal yöntemlerle bakım yaparken aynı zamanda daha kalıcı düzlük için de işlem yapmış olacaksınız. En iyi saç düzleştirme yöntemini arayanlar için sizlere çok beğeneceğiniz maske tarifleri hazırladık.

Bal ve süt maskesi

  • Balın tüm vücut için özellikle saçlar için ortaya çıkarttığı mucizeler ortada. Bunun yanında süt ile de destekleyerek harika sonuçlar alabilirsiniz. HAZIRLANIŞ: Bir bardak sütün içine 2 kaşık bal dökün ve bal eriyene kadar karıştırın.
    Saçlarınıza sürdükten 2 saat sonra iyice yıkayın.

Zeytinyağı ve yumurta maskesi

  • Her iyi besin maddesi de saçlarınız için ayrı ayrı çok besleyicidir. Şimdi ikisini birleştirerek en iyi saç düzleştirici maskeyi elde ediyoruz. HAZIRLANIŞ: Bir kabın içine 2-3 yumurta kırın. Üzerine göz kararı zeytinyağı ekleyin.
    Çok iyi karıştırdıktan sonra yine saç diplerinize masaj yaparak sürün. Bir saat sonra yıkayabilirsiniz. Düzenli kullanımda saçlarınızı düzleştirirken yumuşak bir yapı kazandıracaktır.

Hint yağı maskesi

  • Aktardan bulabileceğiniz Hint yağını bir kabın içinde hafifi ısıtın. Ilık haldeyken kafanıza sürerek masaj yapın. Ardından nemli bir bez ile saçlarınızın tamamını sarın. Yarım saat sonra yıkayabilirsiniz.

Hindistan Cevizi Sütü ve limon suyu maskesi

  • Hem Hindistan cevizi hem de limon suyu saç düzleştirmede en kullanılan doğan yöntemlerden biridir.
    Aktar ve marketlerde rahatlıkla bulabileceğiniz bu malzemeleri birbiriyle karıştırırsanız kremsi bir yapıya dönüşecektir. Saçlarınıza sürdükten sonra 15 dakika bekletip durulayın. Haftada 1-2 kez yapabilirsiniz.