Avokado soyarken hepimiz kabuğunu önemsiz görüp çöpe atıyoruz. Peki ya bize gerçekten de yararı büyükse bu olasılığı hiç düşündük mü ? O zaman Nar Güzellik Merkezi olarak size vereceğimiz bilgilerden sonra yeniden düşünün. İşte avokado çekirdeğinin faydaları…

Sivilcelere karşı birebir

Avokado çekirdeğini sivilceleriniz için kullanabilirsiniz. Ilık su ve rendelenmiş avokado çekirdeklerini iyice karıştırın ve içerisine birkaç damla çay ağacı yağı ekleyin. Sivilcelerinizin üzerine uygulayın ve 5-6 dakika bekletin. Daha sonra cildinizi ılık su ile yıkayın.

Adeta bir peeling etkisi 

Avokado çekirdeklerini önceden ısıtılmış fırında yaklaşık bir saat boyunca pişirin. Daha sonra rendeleyin. Rendelenmiş çekirdeğin üzerine öğütülmüş kahve ve deniz tuzu ekleyin. Bu karışımı cildinize yumuşak hareketlerle uygulayın ve ılık su ile durulayın.

Saç bakımında bir dost !

Parlak saçlara sahip olmak ve kepeklerden kurtulmak için avokado çekirdeğini rendeleyin ve çiğ haliyle kullanın. Hint yağı ile karıştırıp bir gün bekletin. Daha sonra karışımı kafa derinize sürüp ovun. Başınızı bir havluyla veya streç filmle sarıp bir saat bekletin ve iyice durulayın.

Yüz maskesi 

Toz kil ve rendelenmiş çekirdeği karıştırın, biraz su ekleyin göz bölgesinden kaçınarak cildinize uygulayın. 15 dakika sonra yüzünüzü yıkayın ve nemlendirici bir krem sürün.