Saç bakımı bir çoğumuzun çok dikkat ettiği bir sorun haline geldi. Güzel görünüme sahip olmak için saçlarımızın da bakıma ihtiyacı vardır bu bakımlara dikkat etmezsek kepek, saç dökülmesi gibi bir çok sevilmeyen sorunla karşı karşıya kalırız.

Peki bu sorunlarla nasıl baş edeceğiz. Şimdi Nar Güzellik Merkezi sizlere yapmanız gerekenler hakkında tüyolar vericek…

Saçı güçlendirmek, saçın dökülmesini engellemek ve saç kırılmasının önüne geçmek gibi birçok sorun yaşayanlar aspirin hakkında arayışa geçti. Bizlerde çok merak ettiğiniz aspirin hakkında bilgiler vereceğiz.

ASPİRİNİN SAÇA FAYDALARI NELERDİR?

Ağrı kesici ve ateş düşürücü olarak bilinen aspirinin saç dökülmesini engelliyor.Yapılan bir araştırma sonucunda Aspirinin içerisinde yüksek oranda bulunan D2 prostaglandin sayesinde saç dökülmesini ve kepeklenmeyi önlediği görülmüş. Aspirin klorun saça verdiği zararı onarıp saçın parlamasını sağlayarak ve saç renginizin sabit kalmasına özellikle de boyalı saçların uzun süre aynı renkte sabit kalmasında faydalı olmuştur.

ASPİRİN İLE SAÇ BAKIMI

-3 tablet aspirin
-3 yemek kaşığı şampuan (30 gram)

Nasıl hazırlanır?
Aspirinleri havanda ezerek un haline getirin.Normalde kullandığınız şampuanla aspirini karıştırın.Duştayken saçlarınızı ıslatın ve tüm saçınızı kaplayana kadar karışımı uygulayın.Beş dakika yıkamadan bekleyin ve ardından saçınızı durulayın.Eğer dilerseniz saçınızı duruladıktan sonra kendi saç nemlendiricinizi kullanabilirsiniz.

Bu gibi pratik etkili tariflerden haberdar olmak istiyorsanız Nar Güzellik Merkezimizin haberlerine bir bakın derim.